Ghezzi, C.: Die Abflußverhältnisse des Rheins in Basel. Mitteilungen der Abteilung für Wasserwirtschaft Nr. 8. Mit 24 Tabellen und 16 Beilagen. Bern, 1915, Buchdruckerei Rösch&Schatzmann. Kiadói papírkötés, gerince szakadt, hiányos, kopottas állapotban / Pappeneinband, verschlissener Zustand / paperback, demaged condition
Szabó József: Geológia kiváló tekintettel a petrografiára, vulkánosságra és hidrografiára Bp., 1883. Franklin. 745 p., 4 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Félvászon kötésben
Petzval Ottó: Erdő- és géptan. Technikai intézetek, gyakorló mérnökök és magántanulók számára. I. kötet. Pest, 1861, Emich Gusztáv. Félvászon kötés, gerincnél szakadt, festett lapszélek, lapok foltosak, kopottas állapotban.
Brehm, Alfred Az állatok világa 1-10. kötet ~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohant Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. 1 - 3 köt.: Emlősök 4 - 6 köt.: Madarak 7. köt.: Csúszómászók és kétéltűek 8. köt.: Halak 9. köt.: Rovarok, százlábúak, pókok 10. köt.: Alsórendű gerinctelen állatok.ű Bp. 1901 - 1907. Légrády. 10 kötet. A tíz kötetben 1800 szövegközti képpel, 80 fekete-fehér és 100 színes (kromolitográfia) táblával. Budapest, 1901-1907. Légrády A tíz kötet egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Fedőlap kissé kopott, ahogyan némely kötet sarka is.
A természet világa I.-III. kötet. A csillagos ég. I. A légkör. II. A föld és a tenger. III. Bp. 1938-1939. Kir. Magy. Term.Tud. Társ. A Természettudományi Társulat 100 éves fennállásának emlékére adta ki ezt a reprezentatív munkát. Kopottas, foltos, kiadói, aranyozott félbőr kötésben.