Dr Carl v. Lorck: 60 Bilder sorozatból: Rembrandt, Tizian, Leonardo da Vinci, Dürer, Holbein. Kanter-Verlag. 1939 Konisgberg. Néhány foltos egyiken kisebb szakadással, német nyelven, összesen:5db
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. II. bővített kiadás, 51 színes és 18 szövegközti ábrával. Bp., (1933), Novák Rudolf és Társa. Későbbi félvászon kötés, jó állapotban.
3 db 1945 előtti, fotóművészettel kapcsolatos könyv: Dr. Gyulai Ferenc: Kisképfotó (hétsó borító nélkül), Hevesy Iván. Jó színszűrő - szép kép, Hevesy Iván: Fényképezés rossz időben.
Desroches-Noblecourt, Christiane: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. F. L. Kenett 75 színes felvételével. Bp., 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Barát Béla, Éber László, Takács Zoltán, Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Budapest, 1926, Világirodalom - Weiler. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Egységes, kiadói félbőr kötésben, A bőr kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Barát, Éber, Takács: A művészet története. I-II. kötet. Az ókor művészete. A kelet művészete. Európa művészete. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadó egészvászon kötésben.