Jékely Zoltán: Az utolsó szó keresése. Kass János számozott, aláírt rézkarcaival Bp., 1985. Helikon. (Kner Ny.) [24] p. + 4 műmell. (rézkarc, aláírt). A kötésterv és tipográfia Szántó Tibor munkája. Készült 550 számozott példányban. Ez a 445. számú, kézzel számozott, Kass János által aláírt példány. Rézkarccal illusztrált tékában. A belső oldalon Kass János névre szóló egyedi rézkarca a könyv tulajdonosának születésnapjára! Ritkaság!
Klasszikus képtár. A festőművészet legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. REneissance-mesterek. 60 színes műlap. Bp., 1928, Győző Andor kiadása. Kiadói egészvászon mappában, a mappa kopottas, a lapok jó állapotban.
Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. [Bp.], [1913], [Stephaneum]. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kicsit laza, gazdagon díszített vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Dokumentumok. Kodály Zoltán 1882-1967. Szerk.: AKnay Tibor, Gosztola Gábor. Bp., 1982, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Sok Kodályra vonatkozó dokumentum, fénykép- levélmásolat, stb., kissé kopott mappában.
Bergerhoff, Renate: Tiziano. Tizennyolc színes és harmincnyolc fekete-fehér képpel. Budapest, 1975, Corvina. Színes illusztrált, kiadói karton kötésben. Jó állapotban.
Jakimowicz, Irena: Tadeusz Kulisiewicz. 7 színes képpel és 49 fekete-fehér képpel. Budapest, 1977. Corvina. Illusztrált kiadói karton kötésben. Jó állapotban.
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.