Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. I. kötet. Az 1859-ki olasz háboru korszaka. Bp., 1880, Athenaeum. Kossuth rézmetszetű arcképével. 526p. Foltos lapok, belül elvált kötés
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Gracza György: Magyar szabadságharc története. V. kötet. Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel s a Bécsi Csász. Udvari Levéltár képeivel. Budapest, é.n., Lampel. Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel. A gerinc kis javításra szorul, egyébként jó állapotban.
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Szerző által dedikált példány, "Erzsikének baráti érdeklődést köszönve 70.6.5. Fekete Sándor" ajánlással. Budapest, 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrált kiadó, karton kötésben. Jó állapotban.