Pesti Magyar kereskedelmi Bank 1841-1941, Pester Ungarische Commercial Bank 1841-1941. Német nyelvű kiadvány. Budapest, 1941. Kissé kopottas, illusztrált kiadói papír kötésben.
Hegedüs Lóránt: A Pesti Magyar Kereskedelmi bank keletkezésének és fennállásának története II. 1892-1917 Bp., 1917. Athenaeum. A bank kiadása. 576p. fotókkal. egészvászon kötésben
Viski Károly (szerk.): A magyarság néprajza. I-III. kötet. Tárgyi néprajz I-II. Írta: Bátky Zsigmond, Győrffy István, Viski Károly. III. kötet Írta: Berze Nagy János, György Lajos, Horger Antal, Solymossy Sándor, Szenderey Zsigmond, Tolnai Vilmos, Viski Károly, Zlinszky Aladár. Sok illusztrációval. Egységes , kiadói félbőr kötésben. Budapest, 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kissé kopottas gerinccel, egyébként jó állapotban.
Fischer Károly Antal: Hun-magyar írás és annak fennmaradt emlékei. Reprodukciós kiadvány. Budapest, 1889, Heisler. Kiadói papír kötésben, újszerű állapotban.
Udvari élet a francia királyok alatt. Bp. 1908 Franklin. 336p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói, aranyozott selyemripsz díszkötésben, kopott aranyozással
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.