Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 34

Szabó Dezső füzetek. I-LXXX. füzet.  Budapest, 1934-1942. Ludas Mátyás kiadása. A 75. szám kivételével teljes sorozat! A 79 füzet eredeti papírkötésben, vegyes állapotban. Négy füzet dedikált! (1.,2.,44-45.,59.)
11994.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Szabó Dezső Az elsodort falu. Regény három kötetben. I-III.  kötet. Dedikált!  (Bp.), (1926). Genius. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Könyvnapi kiadás.
11995.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való história mellyet egyéb fabulákkal és lőtt dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Gyoma, 1942. Kner 95 l. Kozma Lajos 5 db fametszetével! Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban
11996.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kristóf Károly: Mestercsapás. (Bp.), 1927. Dokumentum. 16 sztl. lev. A könyv fedéllapját Kassák Lajos tervezte. Fűzve, kiadói borítékban, Ferenczy Ferenc színműíró tulajdonosi névbeírásával. A magyar avantgard irodalom egyik ritkasága. Régi árverési címkével. Széle kissé gyűrt.
11997.

Rufpreis:
10 000 HUF
13

11998.

Rufpreis:
3 000 HUF

Petőfi Sándor összes költeményei hazai művészek uj rajzaival és a költő arczképével, I.-II. köt. Bp., 1900, Athenaeum. Szövegközti illusztrációkkal és rézfénymetszetű táblákkal Baditz Ottó, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Böhm Pál, Ebner Lajos, Eisenhut Ferencz, Hegedüs László, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Révész Imre, Roskovics Ignácz, Spányi Béla, Vágó Pál, Vastagh Géza, Vaszary János és Wagner Sándor illusztrációival. Kiadói, szecessziós, fémplakettel díszített, egységes, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben, eredeti papírtokban, gyönyörű állapotban
11999.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00
14

Vörösmarty Mihály minden munkái. Kiadák barátai: Bajza J. és Schedel F. Második öszves kiadás. Pesten. 1847. Kilián György.  Címképmetszet + XVIII, 1823 hasáb. Nemzeti könyvtár. Korabeli félbőr-kötésben. Jó állapotban.
12000.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
9

Jókai Mór: Erdély aranykora. Bp., 1894, Révai testvérek (Jókai Mór összes művei. Nemzeti díszkiadás). Előfizetésre készült, a Győr vagy Hajdú vármegyei Horváth Kálmán királyi táblabíró nevére szóló példány, Jókai Mór aláírásával. Gazdagon díszített, aranyozott vászonkötésben, szép állapotban.
12001.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,82
131,25

12002.

Rufpreis:
8 000 HUF

12003.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF