Eötvös József, báró: Kelet Népe és Pesti Hirlap Pest, 1841. Landerer és Heckenast. (2)+120p. Első kiadás. Az 1840-es években Eötvös Batthyány Lajos és Teleki László mellett a főrendi ellenzék egyik vezére volt. E művében Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi mellett foglal állást. Korabeli vaknyomott, egészvászon kötésben, jó állapotban
Böszörményi Kálmán: A magyar királyi postamesterek és kiadók milleniumi emlékalbuma. Bp., 1896. Posta Közlöny. 62p. (életrajzok) + 72p. (arcképek). Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Egy lap kijár a fűzésből. Rendkívül ritka!
Emil Droonberg: Alaszkai aranyvilág. Bp., é.n. Palladis. Korabeli, igényes, bordázott félbőr kötésben, mely egy Bángyörgyi Károly könyvkötő inas szabadulási munkájaként készült.
Lázár Károly: A kozmetika tankönyve. Bp., 1932, Rózsavölgyi és társa. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban. / In a slightly worn out linen binding, otherwise in good condition.
Ady Endre: Így is történhetik. Novellák. 1. kiad. Bp., 1910, Nyugat (A Nyugat könyvei). Díszes, festett, dombornyomott vászonkötésben, jó állapotban. / In linen binding, in good condition.
Ady Endre: A minden titkok verseiből. 1. kiad. Bp., [1910], Nyugat (A Nyugat könyvei). Díszes papírkötésben, a borító és a kötés elválik. / Paperback, in a worn out condition.
Szép Ernő: Zümzüm. Bp. 1943 (May János Ny.). 119p. Első kiadás! Készült 200 számozott példányban! Ez a 6. számú, Szép Ernő által aláírt példány! Kiadói, illusztrált vászonkötésben
Áprily Lajos: A láthatatlan írás. Versek. Első kiadás. Bp. (1939.) Révai. 270p. A borító Fáy Dezső munkája. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóban. Első kiadás.