Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 34

Eötvös József, báró: Kelet Népe és Pesti Hirlap Pest, 1841. Landerer és Heckenast. (2)+120p. Első kiadás. Az 1840-es években Eötvös Batthyány Lajos és Teleki László mellett a főrendi ellenzék egyik vezére volt. E művében Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi mellett foglal állást. Korabeli vaknyomott, egészvászon kötésben, jó állapotban
11982.

Rufpreis:
12 000 HUF

Böszörményi Kálmán: A magyar királyi postamesterek és kiadók milleniumi emlékalbuma. Bp., 1896. Posta Közlöny. 62p. (életrajzok) + 72p. (arcképek). Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Egy lap kijár a fűzésből. Rendkívül ritka!
11983.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Heine, [Heinrich]: Dalok könyve. Ford., bev. Endrődi Sándor. Bp., [1903], Athenaeum. Aranyozott lapszélekkel, gazdagon díszített, festett dombornyomott vászonkötésben. Nagyon szép állapotban.
11984.

Rufpreis:
5 000 HUF

Emil Droonberg: Alaszkai aranyvilág. Bp., é.n. Palladis. Korabeli, igényes, bordázott félbőr kötésben, mely egy Bángyörgyi Károly könyvkötő inas szabadulási munkájaként készült.
11985.

Rufpreis:
3 000 HUF

Lázár Károly: A kozmetika tankönyve. Bp., 1932, Rózsavölgyi és társa. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban. /  In a slightly worn out linen binding, otherwise in good condition.
11986.

Rufpreis:
2 000 HUF

Balázs Béla: A fekete korsó: új játékok. Gyoma, 1919, Kner Izidor. Papírkötésben, jó állapotban. /  Paperback, in good condition.
11987.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ady Endre: Így is történhetik. Novellák. 1. kiad. Bp., 1910, Nyugat (A Nyugat könyvei). Díszes, festett, dombornyomott vászonkötésben, jó állapotban. /  In linen binding, in good condition.
11988.

Rufpreis:
5 000 HUF

Ady Endre: A minden titkok verseiből. 1. kiad. Bp., [1910], Nyugat (A Nyugat könyvei). Díszes papírkötésben, a borító és a kötés elválik. /  Paperback, in a worn out condition.
11989.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szép Ernő: Zümzüm. Bp. 1943 (May János Ny.). 119p. Első kiadás! Készült 200 számozott példányban! Ez a 6. számú, Szép Ernő által aláírt példány! Kiadói, illusztrált vászonkötésben
11990.

Rufpreis:
5 000 HUF

Salamon Béla: "Hej színművész"... Bp. 1939. Szerző Dedikált, első kiadás! Rajzos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
11991.

Rufpreis:
3 000 HUF

Áprily Lajos: A láthatatlan írás. Versek. Első kiadás. Bp. (1939.) Révai. 270p. A borító Fáy Dezső munkája. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóban. Első kiadás.
11992.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kassák Lajos: Angyalföld. Regény. Elso kiadás. Bp., [1929], Pantheon. (Globus ny.) 356p. A szerzo, elvtársának szóló dedikációjával. Kiadói, aranyozott vászonkötésben, Kassák borítótervével.
11993.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF