Papp SImon: Adatok a magyarországi földgáz és földolaj kutatásokhoz. Különnyomat a Földtani Közlöny 1942. LXXII. köt. 1-3. füzetéből. Bp., 1942. Kicsit szakadt papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Dr. Forel Ágoston: A nemi kérdés. Természettudományi, lélektani és egészségtani tanulmány a jövendő fontos szociális feladatainak megoldási kísérleteivel. A világháború tapasztalatai alapján bővített 1923. évi legújabb kiadás után fordította: dr. Fülöp Zsigmond. Második kiadás. Bp., 1926, Nova. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé sérült
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. II. bővített kiadás, 51 színes és 18 szövegközti ábrával. Bp., (1933), Novák Rudolf és Társa. Későbbi félvászon kötés, jó állapotban.
Miall Laurence Mackenzie és Miall Stephen: Anyag és élet. Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 32 táblával és 35 szöveggel, vászon kötés, jó állapotban
Marian Muszkat: Az atomerő a békeharc és a haladás szolgálatában. A.N. Trajnyinnak, a Szovjetunió Tudományos Akadémiája levelező tagjának, a szovjet kiadáshoz írt előszavával. Bp., 1953, Szikra. Kiadói egészvászon kötésben, lapszélek foltosak, egyébként jó állapotban.
Caspari, Adam Christian et al.: Vollständiges Handbuch der neuesten Erdbeschreibung. 1. köt. Weimar, 1820, Verlag des Geographisches Instituts. Kopott, aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.