Churchill nyilatkozik a szovjetről. Bp., [1944], Stádium. Érdekes világháborús karikatúrákkal, az 1944-es kiadás reprintje. Papírkötésben, jó állapotban.
Történeti munkák fűzve 5db: Balla Antal: Az utolsó száz év története. Török Pál: A francia forradalom története. Vernon Duckworth Barker: Az angol civilizáció. Múlt és jelen. Gratz Gusztáv:Európai külpolitika. Szász Zsombor: Románia. Budapest, 1931, Magyar Szemle Társaság. Félvászon kötésben, színezett lapszél. Jó állapotú.
Eckhart Ferenc: Magyarország története. Bp., 1942, Renaissance Könyvkiadóvállalat. Kopottas félvászon kötésben, egyébként jó állapotban, a belső kötéstáblán címkével: "A magyar királyi vallás- és közoktatási miniszter ajándéka".
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp,. é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadó félvászon kötésben. A gerinc borítás hiányzik.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar Történet. I. Kötet. Budapest, 1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Fényképekkel, térképekkel illusztrálva. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. A fedőlap kisé viseletes, egyébként jó állapotú.