Thaly Kálmán: Bottyán János II. Rákóczi Ferencz fejedelem vezénylő tábornoka. Történeti életrajz a kurucvilág hadjárataival. Pest, 1865. Ráth Mór. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapszéllel. Kicsit kopott fedőlap, egyébként jó állapotú.
Gabányi János, Olysói: A magyar várak legendái. Második sorozat. Bp. 1925. Szent István Társ. Szövegközti egészoldalas képekkel. Kiadói félvászon kötésben, melyet Jaschik Álmos illusztrált. Hátsó fedőlap kissé kopottas, egyébként jó állapotú.
MARCZALI HENRIK (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I–XII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. VIII. kötet: Az ellenreformatio kora. IX. kötet: Az absolutismus kora. X. kötet: A forradalom és Napoleon kora. XI. kötet: A reformok kora. XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.
Budapest, [1891–1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 1 kötet gerince javított, egyébként jó állapotúak.
Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. 3. kötet. Budapest, é.n., Franklin. 37 képpel. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Gerinc belül kissé szakadt.
Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. IV. kötet. Budapest,é.n. Franklin. 39 képpel. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Gerinc belül kissé szakadt, ceruzás bejegyzésekkel.
Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. 2. kötet. Budapest, 1918, Franklin. Sok képpel. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Gerinc belül kissé elvált.
Ota Kraus-Erich Kulka: Halálgyár. Bp., 1958, Kossuth. Emlékezések, dokumentumokkal alátámasztva a Birkenau-i koncentrációs tábor két túlélőjétől. Fényképekkel, rajzokkal illusztrált. Kiadói félvászon kötéseben. A gerinc belül részben elvált.
Magyarország új arca. A Magyar Dolgozók Pártja II. kongresszusa alkalmából. Budapest,1951, Szikra Könyvkiadó. Képeskönyv, amely hűen példázza a Rákosi Mátyás vezette diktatúra hamis propagandáját. Kiadói papír kötésben. Szakadozott, ragasztott fedőborítóval.