Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 48

12732.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Thaly Kálmán: Bottyán János II. Rákóczi Ferencz fejedelem vezénylő tábornoka. Történeti életrajz a kurucvilág hadjárataival. Pest, 1865. Ráth Mór. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapszéllel. Kicsit kopott fedőlap, egyébként jó állapotú.
12733.

Thaly Kálmán: Bottyán János II. Rákóczi Ferencz fejedelem vezénylő tábornoka. Történeti életrajz a kurucvilág hadjárataival.
Pest, 1865. Ráth Mór. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapszéllel. Kicsit kopott fedőlap, egyébként jó állapotú.

Rufpreis:
12 000 HUF

Gabányi János, Olysói: A magyar várak legendái. Második sorozat. Bp. 1925. Szent István Társ. Szövegközti egészoldalas képekkel. Kiadói félvászon kötésben, melyet Jaschik Álmos illusztrált. Hátsó fedőlap kissé kopottas, egyébként jó állapotú.
12734.

Gabányi János, Olysói: A magyar várak legendái. Második sorozat.
Bp. 1925. Szent István Társ. Szövegközti egészoldalas képekkel. Kiadói félvászon kötésben, melyet Jaschik Álmos illusztrált. Hátsó fedőlap kissé kopottas, egyébként jó állapotú.

Rufpreis:
4 000 HUF

MARCZALI HENRIK (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I–XII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. VIII. kötet: Az ellenreformatio kora. IX. kötet: Az absolutismus kora. X. kötet: A forradalom és Napoleon kora. XI. kötet: A reformok kora. XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.  Budapest, [1891–1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 1 kötet gerince javított, egyébként jó állapotúak.
12735.

MARCZALI HENRIK (szerk.): Nagy Képes Világtörténet
I–XII. kötet (teljes).
I. kötet: A Kelet ókori népeinek története.
II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig.
III. kötet: A rómaiak története.
IV. kötet: A népvándorlás kora.
V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora.
VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance.
VII. kötet: A reformatio kora.
VIII. kötet: Az ellenreformatio kora.
IX. kötet: Az absolutismus kora.
X. kötet: A forradalom és Napoleon kora.
XI. kötet: A reformok kora.
XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.

Budapest, [1891–1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 1 kötet gerince javított, egyébként jó állapotúak.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. 3. kötet. Budapest, é.n., Franklin. 37 képpel. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Gerinc belül kissé szakadt.
12736.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. IV. kötet. Budapest,é.n. Franklin. 39 képpel. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Gerinc belül kissé szakadt, ceruzás bejegyzésekkel.
12737.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. 2. kötet. Budapest, 1918, Franklin.  Sok képpel. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Gerinc belül kissé elvált.
12738.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gaál Mózes: Mesekönyvecske, Magyar hősök és királyok. 1. kötet, 35 képpel. Budapest,é. n., Franklin. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. 1-2 lap kijár, ceruzás bejegyzésekkel.
12739.

Rufpreis:
1 000 HUF

Ota Kraus-Erich Kulka: Halálgyár. Bp., 1958, Kossuth. Emlékezések, dokumentumokkal alátámasztva a Birkenau-i koncentrációs tábor két túlélőjétől. Fényképekkel, rajzokkal illusztrált. Kiadói félvászon kötéseben. A gerinc belül részben elvált.
12740.

Ota Kraus-Erich Kulka: Halálgyár. Bp., 1958, Kossuth.
Emlékezések, dokumentumokkal alátámasztva a Birkenau-i koncentrációs tábor két túlélőjétől. Fényképekkel, rajzokkal illusztrált. Kiadói félvászon kötéseben. A gerinc belül részben elvált.

Rufpreis:
3 000 HUF

Magyarország új arca. A Magyar Dolgozók Pártja II. kongresszusa alkalmából. Budapest,1951, Szikra Könyvkiadó. Képeskönyv, amely hűen példázza a Rákosi Mátyás vezette diktatúra hamis propagandáját. Kiadói papír kötésben. Szakadozott, ragasztott fedőborítóval.
12741.

Rufpreis:
1 000 HUF

12742.

Rufpreis:
1 800 HUF

12743.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF