Tóth Béla: Gül Baba. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1907, Lampel R. Gazdagon illusztrált. Aranyozott egészvászon kötés. Belső oldalon tulajdonosi bejegyzés, gerincnél kissé viseletes, egyébként jó állapotú.
Szilágyi Sándor(szerk.): A magyar nemzet története III-VI. kötet. Bp., 1895, Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr kötés, gerince erősen kopott, a lapok szakadtak, képekkel, mellékletekkel illusztrált, kopottas állapotban.
A Pesti Hírlap kiadása: Az ezeréves Magyarország. Rengeteg fényképpel és színes térképmellékletekkel. Bp., 1939, aranyozott, vászonkötésben, viseltes állapotban
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, illusztrált. Szép állapotban
Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., [1936], Szép Szó. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Vászonkötésben, jó állapotban.
Asztalos Miklós, Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante Könyvkiadó. Egészvászon kötés, gerince utólag ragasztott, egyébként jó állapotban.
Jászi, Oskar: Magyariens Schuld, Ungarns Sühne. Revolution und Gegenrevolution in Ungarn. Mit einem Geleitwort von Eduard Bernstein. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik. Félvászon kötés, belül a gerincnél enyhén levált, jó állapotban.