Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 37

1989 A Magyar köztársaság alkotmánya. Díszkiadás.
12811.

Rufpreis:
3 000 HUF

A magyar közlekedésügy monográfiája. Főszerk.: Ladányi Miksa. Bp., é. n., Magyar Közlekedésügy Monográfiája Kiadóhivatala. Sok érdekes írással, 4016 személyt tartalmazó fényképes személyi adattárral. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
12812.

Rufpreis:
8 000 HUF

Rudolf emlék-album. A magyar irók és művészek szives közreműködésével szerk. Cziklay Lajos. Budapest, 1897. Rigler József Ede. 289 + [2] p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első táblán felragasztott színes képpel.
12813.

Rufpreis:
12 000 HUF

Kornitzer Béla: Apák és fiúk. 1-2. köt. Bp., [1940], szerzői kiadás. 387/500. számú sorszámozott példány. Megviselt vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
12814.

Rufpreis:
5 000 HUF

Friedrich Adolf Lampe: Gileadi balsamom. A’ Dög Halál ellen. Mellyet, Német nyelven írt vólt Mostan pedig... Született Nyelvén ki-botsátott F. Bányai István. Hozzá adattattak … Búzgó Könyörgések.. T. Szathmári Mihály uram… Franekeraban, 1741. 418 p. 1738-1742 között országos pestisjárvány pusztított. Ugyanebben az évben más fordításban Debrecenben is kiadták. Korabeli, kissé megviselt félbőrkötésben, rendkívül ritka ez a kiadás-változat.
12815.

Friedrich Adolf Lampe: Gileadi balsamom. A’ Dög Halál ellen. Mellyet, Német nyelven írt vólt Mostan pedig... Született Nyelvén ki-botsátott F. Bányai István. Hozzá adattattak … Búzgó Könyörgések.. T. Szathmári Mihály uram…
Franekeraban, 1741. 418 p. 1738-1742 között országos pestisjárvány pusztított. Ugyanebben az évben más fordításban Debrecenben is kiadták. Korabeli, kissé megviselt félbőrkötésben, rendkívül ritka ez a kiadás-változat.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Két magyar Honfi (szerk.): Hangok a múltból. A magyar nemzet nagy napjainak emlékeül. Második változatlan kiadás. Lipcse, Buda, 1862, Mittler, Nagel és Wischán. Díszes, aranyozott magyar címerrel, egészvászon kötésben. Aranyozott lapszél. A gerinc teljesen elvált.
12816.

Rufpreis:
2 400 HUF

12817.

Rufpreis:
4 000 HUF

Surányi Miklós: A trianoni páva. Bp., 1920, Singer és Wolfner. Aranyozott félvászon kötésben, tulajdonosi bélyegzővel, jó állapotban.
12818.

Rufpreis:
800 HUF

Dr. Ballagi Aladár(szerk.): Tolnai Világtörténelme VIII-IX. kötet. A középkor III-IV. rész. Bp., Tolnai Nyomdaműintézet és Kiadóvállalat Részvénytársaság. Kiadói festett félvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.
12819.

Rufpreis:
1 600 HUF

Siebmacher's grosses und allgemeines Wappenbuch. Der Ungarische Adel. Csergheö Geza előszavával. Nürnberg, 1910. Bauer und Raspe. 12p. + 492p. (Peres-ig) (hiány: 337-338, 385-388, 413-444) + 360 tábla, laponként 12 címerrajzzal (Perlaky-ig). (hiány 307-324, 326-342.) Hiányosan is ritka genealógiai munka. Kötés nélkül. / Rare genealogic work. Without binding
12820.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Tomcsányi Lajos: Vita a főkegyúri jogról. Bp., 1923, Apostol. A Magyar Királyi Pázány Péter Tudományegyetem közjogi szemináriumának dedikálva, annak bélyegzőjével. Papírkötésben, jó állapotban.
12821.

Rufpreis:
800 HUF

B. Kovács Fréda: Ázsia hajnala, a gyermek kán. Bp., 1943, Bajtársi Könyvszolgálat (Bajtársi Könyvszolgálat könyvei). Papírkötésben, jó állapotban.
12822.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF