Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Bp., 1901, Franklin Társulat (A Magyar királyi földművelésügyi minister kiadványai 6.). Méhelÿ Lajos (1862-1953) zoológus tulajdonosi bejegyzésével és széljegyzeteivel. Díszes vászonkötésben, sok illusztrációval, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmivelésügyi minister megbizásából. 105 képpel. Képekkel ellátta Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. negyedik, bővített kiadás. Bp., 1914, A m. kir. földmivelésügyi miniszter kiadványa. Kiadói papírkötésben. 404p. Jó állapotban
Vageler, P[aul]: Die mineralischen Nährstoffe de Pflanze. Leipzig, 1908, Verlag von Johann Ambrosius Barth (Wissen und Können 7.). Kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Georg Déri: Das Blumenreich. Populäre Beschreibung der Garten-, Zimmer- und Gewächshauspflanzen und der ihnen verwandten Feld- und Alpenblumen. MIt 240 Abbildungen. Wien, Leipzig, 1911, Wilhelm Frick. Kiadói festett egészvászon kötés, belsejében ceruzás jegyzetekkel, kopottas állapotban / Full linen binding, worn condition
Brookes, John: Apró kertek. Zöld oázisok kialakítása szűk térben. Udvarok, teraszok, erkélyek. Bp., 1993, Officina Nova. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.