Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Bp., 1901, Franklin Társulat (A Magyar királyi földművelésügyi minister kiadványai 6.). Méhelÿ Lajos (1862-1953) zoológus tulajdonosi bejegyzésével és széljegyzeteivel. Díszes vászonkötésben, sok illusztrációval, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.