Sztrókay Kálmán: A természet titkai nyomában. Say Kornél 100 rajzával és 4 műmelléklettel. Bp., Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, viseltes állapotban.
Dr. Méhes Gyula: Természetjárás. Vezényi Elemér és Bundschuh Ottó rajzaival. Bp., Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés, illusztrált, kopottas állapotban.
A természet világa. A Királyi Magyar Természettudományi Társulat százéves fennállásának emlékére, 7 kötet. Bp., 1940, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas, kötetenként változó állapotban.
A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, gerincnél és sarkainál szakadt, kopottas állapotban.
cca 1930-1950 15 db csillagászati témájú könyv, francia, német és magyar nyelven, képekkel, illusztrációkkal. / 15 books on astronomy in French, German and Hungarian, with pictures and illustrations.