Dr. Gruber Miksa: A nemi élet egészségtana (Férfiak számára). Az Egészségápolás Könyvtára. Szerk.: Dr. Sugár K. Márton. II. kötet. Bp., 1907, Légrády. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
Dr. Nógrádi László: Séták a nagy természetben. Dr. Lutz K. G. Wanderungen című munkája nyomán hazai viszonyokhoz alkalmazkodva. Rengeteg képpel. Bp., 1908 Athenaeum. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Arthur Burgmann: Petroleum und Erdwachs. Darstellung der Gewinnung von Petroleum und Erdwachs. 1. Auflage. Wien. 1880. Hartleben egészvászon kötésben / in full leather binding
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és ipar-üzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kesőbbi félvászon kötésben. Kissé foltos (egy lapba szöveget nem érő belevágás)
Tower V.: A hipnotizmus elméleti, gyakorlati, pedagógiai, orvosi és büntetőjogi szempontból. Kőszeg, 1926, Rónai Frigyes. Kiadói papírkötés, védőborítóval, belső előlapjának teteje levágva, kissé viseltes állapotban.
Ferenczi Sándor: Katasztrófák a nemi működés fejlődésében. Pszichoanalitikai tanulmány. Bp., [1928], Pantheon. Aranyozott, bordázott gerinccel, félbőr kötésben; a lapok kicsit foltosak, a gerince félig levált, egyébként jó állapotban.