A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, zöld egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, a kötéseken néhány apró kopástól eltekintve szép állapotban.
Feldmarschall Conrad: Aus meiner Dienstzeit 1906-1918. Zweiter Band: 1910-1912. Die Zeit des lybischen Krieges und des Balkankrieges bis Ende 1912. Wien/Berlin/Leipzig/München, 1922, Rikola Verlag. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.
A magyar katona vitézségének ezer éve I.-II. kötet. Teljes! Írták: Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Horthy Miklós..., Budapest, 1933. Franklin. XVI + 484 p. + 4 t. ; [4] + 506 p. + 4 t. A két kötet egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Groehler, Olaf: A légi háborúk története 1910-1980. Berlin, 1981, Militärverlag der Deutschen Demokratischen Republik. Illusztrált, kissé foltos, piszkos kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.