Borovszkí Samu(szerk.): A nagy francia forradalom és Napoleon. I. kötet, A rokokó század. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László, és Zilahi Kiss Béla. Kiadói vászonkötés, elülső kötéstáblán a rézplakettbe foglalt színes kép, jó állapotban.
Pecz Vilmos: Ókori lexikon I-II. Bp., 1902-1904, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, szövegközti ábrákkal és részben színes táblákkal gazdagon illusztrált (a gerincen kis szakadások, egy-két melléklet sérült, a II. kötetben egy lap kijár, a gerinc belül javítva)
Iványi Béla-Gárdonyi Albert-Czakó Elemér: A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Czakó Elemér aláírásával. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon. II. kötet. Szerkesztik: a második részt Szalay Imre a M. N. Muz. Igazgatója. Bp. és Bécs, 1901. Gerlach Márton és Társa. Hornyánszky V. Kiadói papírborítóban. Szép állapotban
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. II.: Magyar renaissance. III.: A kereszténység védőbástyája. IV.: Barokk és felvilágosodás. V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblákkal. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a gerincen néhol kis hibákkal.
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.