https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 43

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Negyedik kiadás. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Leszik-féle festett egészvászon kötés, illusztrált, mellékletekkel, belsejében pecséttel.
1
12497.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Negyedik kiadás. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Leszik-féle festett egészvászon kötés, illusztrált, mellékletekkel, belsejében pecséttel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Ettre-Karchai Georch Illés: Honnyi törvény (II./1.) Posonyban, 1806. Belnay György Aloys betűivel.  523p. A munka önmagában teljes, mivel magába foglalja a teljes korabeli hatályos öröklési jogot. Különösen alapos jogi munka, hazai törvényeink jogtörténeti kuriózuma! 147-164 közötti oldalak hiányoznak. Fűzve, kötés nélkül. (első tábla elvált)
1
12498.

Ettre-Karchai Georch Illés: Honnyi törvény (II./1.) Posonyban, 1806. Belnay György Aloys betűivel.
523p. A munka önmagában teljes, mivel magába foglalja a teljes korabeli hatályos öröklési jogot. Különösen alapos jogi munka, hazai törvényeink jogtörténeti kuriózuma! 147-164 közötti oldalak hiányoznak. Fűzve, kötés nélkül. (első tábla elvált)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú
1
12499.

Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Jánosi Ferenc: Olaszország történetei I.-II. I.: Az újabb uralkodó-házak megalapításától fogva mostanig. II.: Az ujabb uralkodóházak megalapításátol fogva mostanig. Reuchlin nyomán... Pest, 1865-1866. Pfeifer Ferdinánd 194p. + 279p. Későbbi igényes félvászon kötésben
1
12500.

Jánosi Ferenc: Olaszország történetei I.-II. I.: Az újabb uralkodó-házak megalapításától fogva mostanig. II.: Az ujabb uralkodóházak megalapításátol fogva mostanig. Reuchlin nyomán... Pest, 1865-1866. Pfeifer Ferdinánd 194p. + 279p. Későbbi igényes félvászon kötésben

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Nagy Géza: Adatok a székelyek eredetéhez  és egykori lakhelyéhez. Sepsi-Szentgyörgy 1883. Jókai nyomda. 203p.  hozzákötve: Nagy Géza: Az Álmos-monda - Mythologiai tanulmány. Sepsi-Szentgyörgy 1884. Jókai nyomda. 33p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Rendkívül ritka!
1
12501.

Nagy Géza: Adatok a székelyek eredetéhez és egykori lakhelyéhez. Sepsi-Szentgyörgy 1883. Jókai nyomda. 203p. hozzákötve: Nagy Géza: Az Álmos-monda - Mythologiai tanulmány. Sepsi-Szentgyörgy 1884. Jókai nyomda. 33p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Rendkívül ritka!

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
EUR
,
187,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
A magyar nemzet története I-X. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898. Athenaeum. Díszes, vaknyomott festett félbőr kötésben. (4 köteten kisebb nagyobb hibák, de egyébként egységes, jó sorozat)
1
12502.

A magyar nemzet története I-X. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898. Athenaeum. Díszes, vaknyomott festett félbőr kötésben. (4 köteten kisebb nagyobb hibák, de egyébként egységes, jó sorozat)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
EUR
,
156,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin.  233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.
1
12503.

Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin. 233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
1
12504.

Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
EUR
,
218,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások
1
12505.

Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával.
Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
EUR
,
87,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Barna János-Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében Makón, 1913. ifj. Gaál László ny. 242p. Korabeli enyhén sérült gerincű álbordás félbőr védőkötésben. Ex librissel
1
12506.

Barna János-Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében Makón, 1913. ifj. Gaál László ny. 242p. Korabeli enyhén sérült gerincű álbordás félbőr védőkötésben. Ex librissel

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.
1
12507.

Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
EUR
,
93,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. Aranyozott kiadói, kissé kopott félbőr kötésben.
1
12508.

Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. Aranyozott kiadói, kissé kopott félbőr kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse