Kocsi Csergő Bálint: Kősziklán épűlt ház ostroma. Ford. Felső-Csernátori Bod Péter [Bev., jegyz. Szilágyi Sándor]. Lipcse, 1866, Köhler K. F. Első nyomtatott kiadás. Félvászon kötésben, viseltes állapotban, a korábbi tulajdonos jegyzeteivel a lapszéleken és a hátsó védőlapokon
Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta Szász Károly. Negyedik, egyedül jogositott képes kiadás. Nyolczvankét képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1907, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott, festett, piros egészvászon sorozatkötésben, a címlapon tulajdonosi pecséttel (gerincen kis hiba, hátsó kötéstáblán és a lapokon egy-két folt)
Kós Károly: Budai Nagy Antal. Bukarest, (1957), Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó; A havas. Kolozsvár - Napoca, 1983, Dacia. Kiadói vászonkötésben védőborítóval, ill. festett, kiadói, kartonkötésben
Majzonett Lajos: Az ó testamentomi ekklésiának históriája, a' sz. írás szerént. Az első embertől fogva, a' Babilóniai fogságból lett vissza-térésig. Ford. Pétzeli Jó'sef. III. köt. Komáromban, 1791. Wéber. XXX, 592p. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben. (Belső címlap és a tartalom első lapja hiányzik)