Szilágyi Ferencz: Klio Historiai Sebkönyv II. Esztendő. Kolosvár, 1833. Szerző. 424p. A szerzőik megnevezése nélkül közölt írások európai országok történetével foglalkoznak.
Kovács János: A magyar kronikának rövideden le-rajzolt sómmája, mellynek az elsö része Pethö Gergely munkájábúl szedegettetett, rész szerént külömb külömb féle könyvekbül-is bövittetett, a második része penig némelly irásokbúl ki-vétetett, és a ma... Első, Második, Harmadik rész. Posonyban, 1742. Spaizer Domonkos Ferencz. 200p. + 176p. + 112 p.Az első 26 oldal és az utolsó 8 oldal hiányzik.
Hóman-Szekfű: Magyar történet I-V. hasonmás kiadás Maecenas Kiadó, 1990. Aranyozott félbőr kötésben, kísérő tanulmánnyal, hibátlan karton tékában, jó állapotban.
Rózsa Miklós-Bródy Sándor-Mikszáth Kálmán-Zichy Mihály-Heltai Jenő: Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Reprint kiadás sorszámozott 2500 példányból ez a 686.
Adolf Hitler: Harcom. Budapest 1935. Centrum Kiadóvállalat. Első fordítás, fordították: Kolbay Pál, Lindtner Antal dr., Szakáts István dr. Kis szakadás a gerincen