Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. IV. köt. Bp. 1895-1898, Lampel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben (gerincen kis sérülés)
Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. III. köt. Bp. 1895-1898, Lampel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, festett, egészvászon-kötésben (gerincen kis sérülés)
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I.-V. köt. Bp., 1894-1898. Lampel Valamennyi kötet egységes, festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. (Egy kötet gerincén kisebb szakadás)
Weil, Philipp: Denkbuch der Ueberschwemmung in Pesth und Ofen im Jahre 1838. I.-II. Abt. Pesth, 1838, Landerer. 99+105p. Félbőr-kötésben, gerincén címkével. Emlékkönyv a pesti árvízről.
Pukánszky Béla: Német polgárság magyar földön. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban. Az előzéklap hiányzik, a borítón pacák
1848 Gräfliches Taschenbuch (Gothaisches Genealogisches Taschenbuch). The preface and the picture is missing. In nice full-leather binding. binding injured
Pauler Gyula: A magyar nemzet története Szent Istvánig. Bp., 1900, MTA. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötésben, kis sérülésekkel, egy lap szakadt
Carl Bezold: Ninive und Babylon (Monographien zur Weltgeschichte XVIII). Mit 102 Abbildungen. Bielefeld-Leipzig, 1903, Velhagen & Klasing. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, illusztrált, jó állapotú / Linen binding, illustrated, good condition