Malonyai Dezső: A magyar nép művészete II. A székelyföldi, a csángó és a torockói magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat (1985, Helikon). Hasonmás kiadás számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban