Edmund Solmi: Leonardo da Vinci. Mit 9 Vollbildern. Berlin, 1908, Ernst Hofmann & Co. Kiadói szecessziós vászonkötésben, illusztrációkkal, szép állapotban / Art nouveau linen binding, illustrated, good condition
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei Budapest, 1927. Kir. Magy. Egyetemi ny. Fűzve, eredeti, aranyozott feliratú, képes borítóban, vászongerinccel, szalagbefűzéssel.
Malonyai Dezső: A magyar nép művészete II. A székelyföldi, a csángó és a torockói magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat (1985, Helikon). Hasonmás kiadás számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
Jiri Padrta: Picasso. Unbekannte Gemälde und Zeichnungen. Prága/Prague, 1960, Artia. 8db grafika fekete-fehér és 29db festmény színes reprodukciójával, egészvászon kötésben, jó állapotban / 8 reproductions of graphics and 29 color pictures of paintings, linen binding, good condition