Tolnai: A Műveltség útja I. kötet kiváló állapotban, szétnyitható színes ábrával és rengeteg szöveg közötti képpel, kiadói aranyozott egészvászon kötésben
Omár Chájjám: Rubáíját. Bp., 1965, Magyar Helikon. Szász Endre illusztrációival, a művész által dedikált (!) példány, sorszámozott, kiadói, egészbőr kötésben (gerincen kis sérülés)
Franz Ney: Schlüssel zu der nach Ollendorff's neuer Methode bearbeiteten ungarischen Sprachlehre / Kulcs az Ollendorff módszerében szerkesztett magyar nyelvtan gyakorlataihoz. Pest, 1866, Druck von Ph. Wodianer, p64
A Pesti Hirlap könyvtára: A Föld és lakói. 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel, táblázatokkal illusztrálva. Bp, 1938, A Pesti Hírlap Kiadása. Aranyozott egészvászon kötésben (a gerincen az aranyozás kopott, egyébként kiváló állapotban)
A Magyar posta monografiája. 1. Életrajzok. Szerk. Pap Lajos. 2. Hennyei Vilmos: A magyar posta története. Bp. 1939. Fráter ny. 229p+ 285p. Kiadói egészvászon-kötésben. Sok fotóval. (Kissé laza kötés)
Benedek Rózsi. B. Radó Lili: Magyar nagyasszonyok. gr. Apponyi Albertné előszavával Bp. 1937. Dante. 160 p. 1 sztl.lev. 4 t. Kiadói festett félvászon-kötésben. sérült gerinccel (belül egy firkával)