Olaszország remekei: Olaszország táj- és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek stb. gyűjteménye eredeti fényképek alapján Szerk.: Boross Vimos 1 köt. Bp. é.n. Rigler. 240p. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, kissé sérült félvászon kötésben / The beauties of Italy
Lampl Hugó-Hallóssy Ferenc: A Duna-Tisza csatorna, Egyetemi Nyomda, Bp., 1947, a csatorna története és irodalma, a tervek leírása és kritikai összehasonlításai, a Magyar Földmívelésügyi Minisztérium kiadványa Kossuth címerrel, 9db helyszín- és elrendezési rajzzal
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben számos képpel. átdg. Halász Gyula, Lampel R. 1908, (fél körkép hiányzik)
cca 1895 Fürst-Moszkowski: Az élő világ csodái, Singer és Wolfner kiadása, Bp., érdekes tartalommal, kiadói egészvászon kötésben, kissé megviselt állapotban
Beebe William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt. Bp., 1937 M. kir. Természettudományos társulat. Gazdag képanyaggal, fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben