Bücher: Sonstige Raritäten Zahl der Lose: 120
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
489354
11516
156
19000
490477
11517
156
500000
Petőfi Sándor: Szerelem gyöngyei Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. 70 p. Első kiadás! Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. Páratlanul ritka! Gerincén aranyozott feliratú, szép későbbi bordázott félbőr kötésben. Egy oldal restaurált, egyébként szép állapotban.
491637
11518
156
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben Bevezető kötet. Budapest, 1887, Magyar Kirélyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Szép állapotú aranyozott kiadói egészvászon kötésben. 4 oldal kissé foltos, egyébként nagyon szép állapotban!
489491
11519
156
55000
487708
11520
156
Móra Ferenc : Szegedi tulipános láda I-II.kötet 1936 Bp.Révai fa tulipános láda tékával. Jó állapotban 490504
11521
156
4600
Vajda Emil, Dr.: Kossuth Lajos. Élet és jellemrajz. Bp. 1892. Franklin. Festett egészvászon kötésben. Sok képpel. Nagyon szép állapotban. 489452
11522
156
Josephi Antonii Transylvani (Erdélyi József) Adversus Vindicias Fratris Hyacinthi Campion. Apologia altera. Agriae, 1768. 92p. Korabeli papírkötésben
489043
11523
156
1500
Madách Imre: Az ember tragédiája. Bp. Athenaeum. 1887. Festett egészvászon kötésben, néhány sérült szélű lappal 489375
11524
156
Madách Imre: Az ember tragédiája. Első kritikai szövegkiadás. Sajtó alá rendezte: Tolnai Vilmos. Bp. 1923. MTA. Egészvászon kötésben
489536
11525
156
Csiky Gergely: Buborékok. Bp., 1885. Athenaeum 112p. 491474
11526
156
488953
11527
156
1943 Illyés Gyula: A tű foka, Nyugat Kiadó, Bp., dedikált példány, puha papírkötésben, megviselt állapotban
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF