Die Begebenheiten des Prinzen von Ithaca, oder Der seinen Vater Ulysses suchende Telemach... , Nürnberg 1751, számos egész-oldalas rézmetszettel, korabeli kopottas aranyozott gerincű, bordázott egászbőr kötésben néhány lap sérült / with many full page copper-engraving, full leather binding (2-3 pages damaged but complete and nice)
Losonczi István: Hármas kis tükör, melly I. a´ Szent Históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a´ nemes tanulóknak, summásan, de világosan elöadja, Komárom, 1809. Weinmüllerné 216 p. 2 kihajtható térkép. Egykorú, félbőr kötésben. (Kötés és az első és utolsó néhány lap sérült, ázott, de mind hiánytalan és olvasható) Igazi ritkaság!
Herczegh Ferenc: Új idők Társadalmi, szépirodalmi, művészeti és társadalmi képes hetilap 18. évfolyama 1911 október-1912 március aranyozott kiadói egészvászon kötésben ( gerinc sérült)
Herczegh Ferenc munkái. Gyűjteményes díszkiadás. I-XL.+ 1 köt. hiányzik: 4.,12.,20.,30. kötetek, Bp., 1925, Singer és Wolfner, Kiadói, dúsan és díszesen aranyozott, vaknyomásos, egészvászon-kötésben jó állapotban
Vörösmarty összes művei I., II., IV. kötet (Epikai költeményei, Lyrai költeményei, Drámai költeményei)- Sajtó alá rendezte Gyulay Pál, Bp. 1884-1885, Méhner, Franklin társulat, Dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (1 lap sérült, a kötések szép állapotban)