Halász István: Az 1848 és 1849-diki magyar szabadságharcz vértanuinak emlékkönyve. Életrajzok: Vahot Imre, Sarkady István és több név nélkül. (Pest, 1873, Halász, Buschmann ny., Kunosy ny.) 32 lev., 24 t. (kőnyomatok). Kiadói, díszesen aranyozott, kissé kopott vászonkötésben.
1932 A Magyar Királyi Földművelésügyi Minisztérium Rádióelőadásainak sorozata januártól decemberig + 1936 Bartók Béla: miért és hogyan gyűjtsünk népzenét? A zenei folklóre törvénykönyve
Jókai album (Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből) (Bp. 1909. Pesti Napló-Hornyánszky (a belső borító hiányzik, gerinc sérült, de egyébként jó állapotú)
1933 Herczegh Ferenc: Új idők Társadalmi, szépirodalmi, művészeti és társadalmi képes hetilap fél évfolyama jó állapotú aranyozott kiadói egészvászon tékában
1910 Szerk: Stein Lajos: A műveltség könyvtára: A Társadalom I.-II. kötet, 707 oldal képekkel + térképekkel. Athenaeum nyomda, Kiadói aranyozott félbőr kötésben kiváló állapotban