Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 79

Bognár György (1944-) 1994. A magyar Országgyűlésben végzett törvényalkotó munkáért - 1990-1994 jelzett Ag emlékérem, eredeti tokban, peremen sorszám 225 (93,39g/0.925/50mm) + 1998. 150 éves a magyar népviselet - Kossuth L. jelzett Ag emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (62,33g/0.925/50mm) + 2002. Magyar Millenium 1998-2002 - Semmi sem emel fel, csaki az alázat (Szent István intelmei) kétoldalas, jelzett Ag emlékérem, dísztokban, tanúsítvánnyal (62,29g/0.925/50mm) + Bozó Gyula (1913-2004) DN Magyar Köztársaság Országgyűlése fém emlékérem, eredeti dísztokban (38,00g/0.925/42,5mm) T:AU (PP) patina, felületi karc
30259.

Bognár György (1944-) 1994. "A magyar Országgyűlésben végzett törvényalkotó munkáért - 1990-1994" jelzett Ag emlékérem, eredeti tokban, peremen sorszám "225" (93,39g/0.925/50mm) + 1998. "150 éves a magyar népviselet - Kossuth L." jelzett Ag emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (62,33g/0.925/50mm) + 2002. "Magyar Millenium 1998-2002 - Semmi sem emel fel, csaki az alázat (Szent István intelmei)" kétoldalas, jelzett Ag emlékérem, dísztokban, tanúsítvánnyal (62,29g/0.925/50mm) + Bozó Gyula (1913-2004) DN "Magyar Köztársaság Országgyűlése" fém emlékérem, eredeti dísztokban (38,00g/0.925/42,5mm) T:AU (PP) patina, felületi karc

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Borsos Miklós (1906-1990) 1978. Szegedi Kis István 1505-1572 bronz emlékérem (135mm) T:AU / Hungary 1978. István Szegedi Kis 1505-1572 bronze commemorative medal. Sign.: Miklós Borsos (135mm) C:AU
30260.

Borsos Miklós (1906-1990) 1978. "Szegedi Kis István 1505-1572" bronz emlékérem (135mm) T:AU / Hungary 1978. "István Szegedi Kis 1505-1572" bronze commemorative medal. Sign.: Miklós Borsos (135mm) C:AU

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1939. Vak Bottyán fővezér egyoldalas bronz plakett (68x59mm) T:UNC /  Hungary 1939. Vak Bottyán fővezér (Commander Bottyán Vak) one-sided bronze plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (68x59mm) C:UNC
30261.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1939. "Vak Bottyán fővezér" egyoldalas bronz plakett (68x59mm) T:UNC / Hungary 1939. "Vak Bottyán fővezér (Commander Bottyán Vak)" one-sided bronze plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (68x59mm) C:UNC

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Dabóczi Mihály (1905-1980) 1936. Cav. Uff. Italo Santelli - Lovag Italo Santelli egyoldalas bronz emlékérem hátoldalán Ludvig BP gyártói jelzéssel, kapszulában. Italo Santelli (1866-1945) Magyarországon élő olasz vívómester, 1896-ban Budapesten a millenniumi kardverseny olasz részvevőjeként annak győztese volt. Sikere után meghívták a MAC vívómesterének, amit elfogadott. Budapesten saját vívótermet nyitott. Az 1900. évi nyári olimpiai játékokon ezüstérmes lett Olaszország színeiben, tanítványai között pedig számos olimpiai, világ- és Európa-bajnok található, mint pl. Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Elek Ilona, Kabos Endre, Pósta Sándor, Szántay Jenő, Gerde Oszkár, illetve ismert vívóedzők: Duronelly László, Szabó László.(49mm) T:UNC Hungary 1936. Cav. Uff. Italo Santelli - Lovag Italo Santelli one-sided bronze commemorative medal with Ludvig BP makers mark on the back, in capsule. Sign: Mihály Dabóczi (49mm). Italo Santelli (1866-1945) was an Italian swordsman living in Hungary. After his success, he was invited to be the fencing master of the MAC, which he accepted. He opened his own fencing gym in Budapest. He won a silver medal for Italy at the 1900 Summer Olympic Games, and his students include many Olympic, world and European champions, such as Tibor Berczelly, Aladár Gerevich, Ilona Elek, Endre Kabos, Sándor Pósta, Jenő Szántay, Oszkár Gerde, and well-known fencing coaches: László Duronelly, László Szabó. C:UNC
30262.

Dabóczi Mihály (1905-1980) 1936. "Cav. Uff. Italo Santelli - Lovag Italo Santelli" egyoldalas bronz emlékérem hátoldalán "Ludvig BP" gyártói jelzéssel, kapszulában. Italo Santelli (1866-1945) Magyarországon élő olasz vívómester, 1896-ban Budapesten a millenniumi kardverseny olasz részvevőjeként annak győztese volt. Sikere után meghívták a MAC vívómesterének, amit elfogadott. Budapesten saját vívótermet nyitott. Az 1900. évi nyári olimpiai játékokon ezüstérmes lett Olaszország színeiben, tanítványai között pedig számos olimpiai, világ- és Európa-bajnok található, mint pl. Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Elek Ilona, Kabos Endre, Pósta Sándor, Szántay Jenő, Gerde Oszkár, illetve ismert vívóedzők: Duronelly László, Szabó László.(49mm) T:UNC Hungary 1936. "Cav. Uff. Italo Santelli - Lovag Italo Santelli" one-sided bronze commemorative medal with "Ludvig BP" maker's mark on the back, in capsule. Sign: Mihály Dabóczi (49mm). Italo Santelli (1866-1945) was an Italian swordsman living in Hungary. After his success, he was invited to be the fencing master of the MAC, which he accepted. He opened his own fencing gym in Budapest. He won a silver medal for Italy at the 1900 Summer Olympic Games, and his students include many Olympic, world and European champions, such as Tibor Berczelly, Aladár Gerevich, Ilona Elek, Endre Kabos, Sándor Pósta, Jenő Szántay, Oszkár Gerde, and well-known fencing coaches: László Duronelly, László Szabó. C:UNC

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Domonkos Béla (1934-2020) DN Wass Albert 1908-1998 egyoldalas, öntött bronz plakett keretben (160mm, keret: 270x269mm) T:AU / Hungary ND Albert Wass 1908-1998 one-sided, cast bronze plaque in frame (medallion: 160mm, frame: 270x269mm) C:AU
30263.

Domonkos Béla (1934-2020) DN "Wass Albert 1908-1998" egyoldalas, öntött bronz plakett keretben (160mm, keret: 270x269mm) T:AU / Hungary ND "Albert Wass 1908-1998" one-sided, cast bronze plaque in frame (medallion: 160mm, frame: 270x269mm) C:AU

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Farkas István Béla (1915-2005) DN Michelangelo kétoldalas bronz emlékérem (~86-88mm) T:AU,XF / Hungary ND Michelangelo double-sided cast bronze commemorative medallion (~86-88mm) C:AU,X
30264.

Farkas István Béla (1915-2005) DN "Michelangelo" kétoldalas bronz emlékérem (~86-88mm) T:AU,XF / Hungary ND "Michelangelo" double-sided cast bronze commemorative medallion (~86-88mm) C:AU,X

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Farkas István Béla (1915-2005) DN Picasso kétoldalas bronz emlékérem (~87-88mm) T:AU,XF / Hungary ND Picasso double-sided cast bronze commemorative medallion (~87-88mm) C:AU,XF
30265.

Farkas István Béla (1915-2005) DN "Picasso" kétoldalas bronz emlékérem (~87-88mm) T:AU,XF / Hungary ND "Picasso" double-sided cast bronze commemorative medallion (~87-88mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Farkas István Béla (1915-2005) DN Chagall kétoldalas bronz emlékérem (~91-92mm) T:AU,XF / Hungary ND Chagall double-sided cast bronze commemorative medallion (~91-92mm) C:AU,XF
30266.

Farkas István Béla (1915-2005) DN "Chagall" kétoldalas bronz emlékérem (~91-92mm) T:AU,XF / Hungary ND "Chagall" double-sided cast bronze commemorative medallion (~91-92mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Farkas István Béla (1915-2005) DN Modigliani kétoldalas bronz emlékérem (86mm) T:AU,XF / Hungary ND Modigliani double-sided cast bronze commemorative medallion (86mm) C:AU,XF
30267.

Farkas István Béla (1915-2005) DN "Modigliani" kétoldalas bronz emlékérem (86mm) T:AU,XF / Hungary ND "Modigliani" double-sided cast bronze commemorative medallion (86mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1987-2001. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Székesfehérváron koronázott/eltemetett Magyar Királyok sorozat 50 darabos (teljes 24+1db-os Ag és bronz emlékérem párok) gyűjteménye záróérmekkel (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:149g/0.925/65mm/db) T:PP,UNC  Hungary 1987-2001. Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Hungarian Rulers crowned/buried in Székesfehérvár series complete set of 50 medallions (24+1 commemorative silver and bronze medallion pairs) with closing medallions, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:149g/0.925/65mm) C:PP,UNC
30268.

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1987-2001. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Székesfehérváron koronázott/eltemetett Magyar Királyok" sorozat 50 darabos (teljes 24+1db-os Ag és bronz emlékérem párok) gyűjteménye záróérmekkel (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:149g/0.925/65mm/db) T:PP,UNC Hungary 1987-2001. "Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Hungarian Rulers crowned/buried in Székesfehérvár" series complete set of 50 medallions (24+1 commemorative silver and bronze medallion pairs) with closing medallions, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:149g/0.925/65mm) C:PP,UNC

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 081,08
1 176,47
Fritz Mihály (1947-) 1990. Mathias Rex Mátyás király emlékcsegely, jelzett Ag csegely emlékérem tokban (50,85g/50x50mm) T:AU patina Hungary 1990. Mathias Rex hallmarked King Matthias commemorative Ag klippe, in case. Sighn: Mihály Fritz(50,85g/50x50mm) C:AU patina Adamo SF15
30269.

Fritz Mihály (1947-) 1990. "Mathias Rex" Mátyás király emlékcsegely, jelzett Ag csegely emlékérem tokban (50,85g/50x50mm) T:AU patina Hungary 1990. "Mathias Rex" hallmarked King Matthias commemorative Ag klippe, in case. Sighn: Mihály Fritz(50,85g/50x50mm) C:AU patina Adamo SF15

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
Fritz János (1947-) DN Nő madárral bronz falra akasztható plakett (208x293mm) T:UNC / Hungary ND Women with bird bronze hangable plaque (208x293mm) C:UNC
30270.

Fritz János (1947-) DN "Nő madárral" bronz falra akasztható plakett (208x293mm) T:UNC / Hungary ND "Women with bird" bronze hangable plaque (208x293mm) C:UNC

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események