Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 79

Habsburg Birodalom 1772. Migazzi Kristóf Antal / A Váci Székesegyház felszentelése bronz emlékérem. CHRISTOPH. CARD. A MIGAZZI ARCHIEP. VIEN. S. R. I. PR. EPISC. VACIEN. ADMIN. / ELEGI LOCVM ISTVM MIHI, IN DOMVM SACRIFICII 2. PARAL. 7. 12. - TEMPLVM PRINCEPS/ VACIAE MDCCLXXII. Szign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) T:VF ph. / Habsburg Monarchy 1772. Consecration of the Cathedral in Vác bronze commemorative medallion. Sign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) C:VF edge error
30307.

Habsburg Birodalom 1772. "Migazzi Kristóf Antal / A Váci Székesegyház felszentelése" bronz emlékérem. "CHRISTOPH. CARD. A MIGAZZI ARCHIEP. VIEN. S. R. I. PR. EPISC. VACIEN. ADMIN. / ELEGI LOCVM ISTVM MIHI, IN DOMVM SACRIFICII 2. PARAL. 7. 12. - TEMPLVM PRINCEPS/ VACIAE MDCCLXXII." Szign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) T:VF ph. / Habsburg Monarchy 1772. "Consecration of the Cathedral in Vác" bronze commemorative medallion. Sign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) C:VF edge error

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
9
1817. Az erdélyi evangélikusok a reformáció 300. évfordulójára jelzetlen Ag emlékérem. DITSŐSÉG ISTENNEK BÉKESSÉG E FÖLDÖN AZ EMBEREKEHEZ IÓAKARAT / REFORMATIO - IIIik - SZÁZADI INNEPÉNEK - EMLÉKEZETÉRE - AZ ERDÉLYI EVANGE - LICO REFORMA - TUSOK - MDCCCXVII (15,80g/41mm) T:VF ph. / Hungary 1817. The Transylvanian Evangelist to the 300th Anniversary of the Reformation Ag commemorative medallion without hallmark (15,80g/41mm) T:VF edge error
30308.

1817. "Az erdélyi evangélikusok a reformáció 300. évfordulójára" jelzetlen Ag emlékérem. "DITSŐSÉG ISTENNEK BÉKESSÉG E FÖLDÖN AZ EMBEREKEHEZ IÓAKARAT / REFORMATIO - IIIik - SZÁZADI INNEPÉNEK - EMLÉKEZETÉRE - AZ ERDÉLYI EVANGE - LICO REFORMA - TUSOK - MDCCCXVII" (15,80g/41mm) T:VF ph. / Hungary 1817. "The Transylvanian Evangelist to the 300th Anniversary of the Reformation" Ag commemorative medallion without hallmark (15,80g/41mm) T:VF edge error

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1840. Pesti Gyep bronz emlékérem füllel (44mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1840. Turf of Pest bronze medallion with ear (44mm) C:AU,XF edge error
30309.

1840. "Pesti Gyep" bronz emlékérem füllel (44mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1840. "Turf of Pest" bronze medallion with ear (44mm) C:AU,XF edge error

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1865. Kis-Apponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója bronz emlékérem. ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE (46,21g/44mm) T:VF patina, ragasztónyom, ütésnyom / Hungary 1865. 50th Anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics commemorative bronze medallion (46,21g/44mm) C:XF patina, tape mark, ding
30310.

1865. "Kis-Apponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója" bronz emlékérem. "ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE" (46,21g/44mm) T:VF patina, ragasztónyom, ütésnyom / Hungary 1865. "50th Anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics" commemorative bronze medallion (46,21g/44mm) C:XF patina, tape mark, ding

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1865. Országgyűlési Emlék Sn emlékérem, peremen E:M gyártói jelzéssel. 1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL. (50mm) + két részből álló Br lemezérem tok. 1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET S EGYETÉRTÉSbe VAN ERŐ S ISTENI ÁLDÁS (51mm) T:UNC (emlékérem),XF (tok) / Hungary 1865. National Assembly of Hungary Sn commemorative medallion (50mm) + in bronze two-piece case (51mm) C:UNC (medallion), XF (case)
30311.

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló Br lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSbe VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS" (51mm) T:UNC (emlékérem),XF (tok) / Hungary 1865. "National Assembly of Hungary" Sn commemorative medallion (50mm) + in bronze two-piece case (51mm) C:UNC (medallion), XF (case)

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
10
1865. Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza Sn emlékérem (41mm) T:AU ph. / Hungary 1865. In memoriam for the opening of the Parliament in Pest / Long live the Country Sn commemorative medallion (41mm) C:AU edge error
30312.

1865. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza" Sn emlékérem (41mm) T:AU ph. / Hungary 1865. "In memoriam for the opening of the Parliament in Pest / Long live the Country" Sn commemorative medallion (41mm) C:AU edge error

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
1865. 1ső Ferenc Jósef Auszt. Csász. Magyara Orsz. Királya - Emlék 1865 június 6ára / Király és Nemzet szeretetében törvény és igazság tiszteletében van országok ereje. Erősödj Hazám! Ne gyűlöld ki szeret légy igazságos. kétoldalas Sn emlékérem (44mm) T:XF oxidáció, ph.
30313.

1865. "1ső Ferenc Jósef Auszt. Csász. Magyara Orsz. Királya - Emlék 1865 június 6ára / Király és Nemzet szeretetében törvény és igazság tiszteletében van országok ereje. Erősödj Hazám! Ne gyűlöld ki szeret légy igazságos." kétoldalas Sn emlékérem (44mm) T:XF oxidáció, ph.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1867. AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts királyok istene. Emeld fel hozzád a király szívét. Értelme légyen, mint napod szeme. Hogy végig lássa roppant helyzetét. Hogy a ki fényben milliók fölött van. Legyen dicsőbb erényben hatalomban Sn koronázási emlékérem (47,5mm) T:XF korrózió, kis ph. / Hungary 1867. AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts [...] double-sided Sn coronation commemorative medallion (47,5mm) C:XF corrosion, small edge error
30314.

1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts királyok istene. Emeld fel hozzád a király szívét. Értelme légyen, mint napod szeme. Hogy végig lássa roppant helyzetét. Hogy a ki fényben milliók fölött van. Legyen dicsőbb erényben hatalomban" Sn koronázási emlékérem (47,5mm) T:XF korrózió, kis ph. / Hungary 1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts [...]" double-sided Sn coronation commemorative medallion (47,5mm) C:XF corrosion, small edge error

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A I. Ferenc József és Erzsébet királyné budai koronázására Ag és bronz koronázási emlékérem pár egyedi, névre szóló, kopottas bőrtokban! (Lori von Staffengerger számára). I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ - KORONÁZTATOTT -BVDÁN - MDCCCLXVII, ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ - KORONÁZTATOTT - BVDÁN - MDCCCLXVII (Ag: 43,46g/48,5mm, bronz: 41,37g/49mm) T:XF kis patina, felületi karcok, peremhibák R! / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Emperor Franz Joseph I and Empress Elizabeth Crowned as Hungarian King and Queen in Buda Ag and bronze coronation commemorative medallion pair in unique, named, worn leather case (for Lori von Staffenberger) (Ag: 43,46g/48,5mm, bronze: 41,37g/49mm) C:XF small patina, surface scratches, edge errors R!
30315.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "I. Ferenc József és Erzsébet királyné budai koronázására" Ag és bronz koronázási emlékérem pár egyedi, névre szóló, kopottas bőrtokban! (Lori von Staffengerger számára). "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ - KORONÁZTATOTT -BVDÁN - MDCCCLXVII", "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ - KORONÁZTATOTT - BVDÁN - MDCCCLXVII" (Ag: 43,46g/48,5mm, bronz: 41,37g/49mm) T:XF kis patina, felületi karcok, peremhibák R! / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Emperor Franz Joseph I and Empress Elizabeth Crowned as Hungarian King and Queen in Buda" Ag and bronze coronation commemorative medallion pair in unique, named, worn leather case (for Lori von Staffenberger) (Ag: 43,46g/48,5mm, bronze: 41,37g/49mm) C:XF small patina, surface scratches, edge errors R!

Kikiáltási ár:
1 200 000 Ft
3 243,24
3 529,41
1867. A Buda-Pesti Koronázás Emlékeül 1867 Sn koronázási emlékérem. Szign.: W.S. (37,5mm) T:VF oxidáció, ph. / Hungary 1867. Commemorating the Coronation in Buda-Pest Sn commemorative medallion. Sign.: W.S. (37,5mm) C:VF corrosion, edge error
30316.

1867. "A Buda-Pesti Koronázás Emlékeül 1867" Sn koronázási emlékérem. Szign.: W.S. (37,5mm) T:VF oxidáció, ph. / Hungary 1867. "Commemorating the Coronation in Buda-Pest" Sn commemorative medallion. Sign.: W.S. (37,5mm) C:VF corrosion, edge error

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1869. Corvin Mátyás Páholy Pest Kel. / Megnyittatott 000869iki Nyolcadik Hó 21én Br szabadkőműves emlékmedál füllel. Szign.: SEIDAN (45mm) T:AU kis ph. / Hungary 1869. Commemorative freemason Br medal of the fundation of the Matthias Corvinus (Corvin Mátyás) Lodge. Sign: SEIDAN (45mm) C:AU small edge errors
30317.

1869. "Corvin Mátyás Páholy Pest Kel. / Megnyittatott 000869iki Nyolcadik Hó 21én" Br szabadkőműves emlékmedál füllel. Szign.: SEIDAN (45mm) T:AU kis ph. / Hungary 1869. Commemorative freemason Br medal of the fundation of the Matthias Corvinus (Corvin Mátyás) Lodge. Sign: SEIDAN (45mm) C:AU small edge errors

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Arad 1874. Az aradi vértanúk kivégzésének 25. évfordulójára bronz emlékérem. SZABADSÁG, EGYENLŐSÉG, TESTVÉRISÉG - 1848 Mart. 15. / A NEMZET 13 VÉRTANÚJA 25. ÉVI GYÁSZEMLÉKÉRE - ARAD 1874 Octob. 6. (35mm) T:AU / Hungary / Arad 1874. 25th Anniversary of the Execution of the Martyrs of Arad bronze commemorative medallion (35mm) C:AU
30318.

Arad 1874. "Az aradi vértanúk kivégzésének 25. évfordulójára" bronz emlékérem. "SZABADSÁG, EGYENLŐSÉG, TESTVÉRISÉG - 1848 Mart. 15. / A NEMZET 13 VÉRTANÚJA 25. ÉVI GYÁSZEMLÉKÉRE - ARAD 1874 Octob. 6." (35mm) T:AU / Hungary / Arad 1874. "25th Anniversary of the Execution of the Martyrs of Arad" bronze commemorative medallion (35mm) C:AU

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft