Falerisztika: Kitüntetések, jelvények

Tételek száma: 16

1908 A Pro Ecclesia et Pontifice XIII. Leó pápa által alapított kitüntetés adományozó oklevele, az oklevél korabeli hiteles magyar fordítása, valamint Darányi Ignác földműevésügyi miniszter autográf aláírással ellátott viselési engedélye Zsák Hugó (1844-1915): mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti magyar királyi folyammérnöki hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése
30652.

1908 A "Pro Ecclesia et Pontifice" XIII. Leó pápa által alapított kitüntetés adományozó oklevele, az oklevél korabeli hiteles magyar fordítása, valamint Darányi Ignác földműevésügyi miniszter autográf aláírással ellátott viselési engedélye Zsák Hugó (1844-1915): mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti magyar királyi folyammérnöki hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Eladási ár:
24 000 Ft
~1930-1940. Önkéntes ápolónő zománcozott fém jelvény (39x49mm) T:XF karcolások ~1930-1940. Voluntary Nurse enamelled metal badge (39x49mm) C:XF scratches
30653.

~1930-1940. "Önkéntes ápolónő" zománcozott fém jelvény (39x49mm) T:XF karcolások ~1930-1940. "Voluntary Nurse" enamelled metal badge (39x49mm) C:XF scratches

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
  Kosárba
  Eltávolítás
~1936-1939. Nemzeti Front fém pártjelvény (11x13,5mm) T:XF kis korrózió / Hungary ~1936-1939. National Front metal party badge (11x13,5mm) C:XF small corrosion
30654.

~1936-1939. "Nemzeti Front" fém pártjelvény (11x13,5mm) T:XF kis korrózió / Hungary ~1936-1939. "National Front" metal party badge (11x13,5mm) C:XF small corrosion

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Eladási ár:
20 000 Ft
~1940. B vitorlázórepülő vizsgajelvény zománcozott fém jelvény (19mm) T:XF zománchiba / Hungary ~1940. B glider test badge enamelled metal badge (19mm) C:XF enamel error
30655.

~1940. "B vitorlázórepülő vizsgajelvény" zománcozott fém jelvény (19mm) T:XF zománchiba / Hungary ~1940. "B glider test badge" enamelled metal badge (19mm) C:XF enamel error

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Eladási ár:
5 000 Ft
1947. Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztje, polgári tagozat zománcozott kitüntetés mellszalagon, eredeti, sérült adományozói tokban. T:UNC,AU Hungary 1947. Order of Merit of the Hungarian Republic, small cross, civilian grade enamelled decoration on ribbon, in original but damaged award case C:UNC,AU NMK.: 492.
30656.

1947. "Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztje, polgári tagozat" zománcozott kitüntetés mellszalagon, eredeti, sérült adományozói tokban. T:UNC,AU Hungary 1947. "Order of Merit of the Hungarian Republic, small cross, civilian grade" enamelled decoration on ribbon, in original but damaged award case C:UNC,AU NMK.: 492.

Megvehető
Kikiáltási ár:
700 000 Ft
1 891,89
2 058,82
  Kosárba
  Eltávolítás
1952. XV. Olimpia Helsinki zománcozott jelvény (19x22mm) T:AU / Hungary Games of the XV Olympiad - Helsinki enamelled badge (19x22mm) C:AU
30657.

1952. "XV. Olimpia Helsinki" zománcozott jelvény (19x22mm) T:AU / Hungary "Games of the XV Olympiad - Helsinki" enamelled badge (19x22mm) C:AU

Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
  Kosárba
  Eltávolítás
1954. A Magyar Munka Érdemrend arany fokozata aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, eredeti, sérült dísztokban, viselői igazolvánnyal (1950-es, ritkasugaras típus) T:XF Hungary 1954. Hungarian Order of Labour - Gold Class gold plated and enamelled bronze decoration on ribbon, in original damaged case, with bearer card (type 1950) C:XF NMK 598
30658.

1954. "A Magyar Munka Érdemrend arany fokozata" aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, eredeti, sérült dísztokban, viselői igazolvánnyal (1950-es, ritkasugaras típus) T:XF Hungary 1954. "Hungarian Order of Labour - Gold Class" gold plated and enamelled bronze decoration on ribbon, in original damaged case, with bearer card (type 1950) C:XF NMK 598

Megvehető
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
  Kosárba
  Eltávolítás
1991. A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje, polgári tagozat zománcozott, aranyozott Ag kitüntetés fémjel nélkül, mellszalagon, szalagsávval, rátét nélküli rozettával eredeti tokban T:UNC,AU kis zománchiba / Hungary 1991. Order of Merit of the Hungarian Republic, Knights Cross, Civilian Grade enamelled, gold plated Ag decoration without hallmark, with ribbon, service ribbon and green enamel rosette, in original case C:UNC,AU small enamel error NMK 741.
30659.

1991. "A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje, polgári tagozat" zománcozott, aranyozott Ag kitüntetés fémjel nélkül, mellszalagon, szalagsávval, rátét nélküli rozettával eredeti tokban T:UNC,AU kis zománchiba / Hungary 1991. "Order of Merit of the Hungarian Republic, Knight's Cross, Civilian Grade" enamelled, gold plated Ag decoration without hallmark, with ribbon, service ribbon and green enamel rosette, in original case C:UNC,AU small enamel error NMK 741.

Megvehető
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
  Kosárba
  Eltávolítás
Amerikai Egyesült Államok 1928. Hungarian Pilgrimage - Kossuth Monument 1928 New York (Magyar Zarándoklat - Kossuth-emlékmű) műanyag kitűző magyar és amerikai trikolor szalagokkal, tokban (56mm) + A Kossuth-szobor  - Leleplezési ünnep részletes programja + Fővárosi Közlöny - Budapest Székesfőváros Hivatalos Lapja, 1928. május 11. XXXIX. évfolyam 26. szám, benne cikk az eseményről T:AU USA 1928. Hungarian Pilgrimage - Kossuth Monument 1928 New York plastic badge with hungarian and american tricolor ribbon, in case (56mm) + Program of the Festivities and Entertainments - Kossuth Monument Unveiling + Fővárosi Közlöny - Budapest Székesfőváros Hivatalos Lapja, 11th May 1928, 39th Year, 26. In it article about the event C:AU
30660.

Amerikai Egyesült Államok 1928. "Hungarian Pilgrimage - Kossuth Monument 1928 New York (Magyar Zarándoklat - Kossuth-emlékmű)" műanyag kitűző magyar és amerikai trikolor szalagokkal, tokban (56mm) + "A Kossuth-szobor - Leleplezési ünnep részletes programja + Fővárosi Közlöny - Budapest Székesfőváros Hivatalos Lapja, 1928. május 11. XXXIX. évfolyam 26. szám, benne cikk az eseményről T:AU USA 1928. "Hungarian Pilgrimage - Kossuth Monument 1928 New York" plastic badge with hungarian and american tricolor ribbon, in case (56mm) + "Program of the Festivities and Entertainments - Kossuth Monument Unveiling" + Fővárosi Közlöny - Budapest Székesfőváros Hivatalos Lapja, 11th May 1928, 39th Year, 26. In it article about the event C:AU

Megvehető
Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
  Kosárba
  Eltávolítás
Belgium ~1900. A Koronarend Bátorsági Medálja, I. osztály aranyozott kitüntetés eredeti mellszalaggal, eredeti tokban T:AU  Belgium ~1900. Merit Medal of the Order of the Crown, 1st Class gilt decoration on original ribbon in original case C:AU
30661.

Belgium ~1900. "A Koronarend Bátorsági Medálja, I. osztály" aranyozott kitüntetés eredeti mellszalaggal, eredeti tokban T:AU Belgium ~1900. "Merit Medal of the Order of the Crown, 1st Class" gilt decoration on original ribbon in original case C:AU

Megvehető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
  Kosárba
  Eltávolítás
Chile 1929. (~2010.) Polgári Érdemrend Tiszti Nagykeresztje jelzetlen, aranyozott, zománcozott, részben Ag kitüntetés szalagon (br.40,62g/46x67mm), valamint jelzetlen, aranyozott, zománcozott, részben Ag keresztalakú kitüntetés függőleges tűvel (br.98,64g/70mm), rozettával, eredeti tokban T:UNC Chile 1929. (~2010.) Order of Civil Merit, Officers Grand Cross unmarked, partially gilt, enamelled decoration on ribbon (br.40,62g/46x67mm), and marked, enamelled Ag cross-shaped decoration with vertical pin (br.98,64g/70mm), and enameled miniature on ribbon, with rosette, in original case T:UNC
30662.

Chile 1929. (~2010.) "Polgári Érdemrend Tiszti Nagykeresztje" jelzetlen, aranyozott, zománcozott, részben Ag kitüntetés szalagon (br.40,62g/46x67mm), valamint jelzetlen, aranyozott, zománcozott, részben Ag keresztalakú kitüntetés függőleges tűvel (br.98,64g/70mm), rozettával, eredeti tokban T:UNC Chile 1929. (~2010.) "Order of Civil Merit, Officer's Grand Cross" unmarked, partially gilt, enamelled decoration on ribbon (br.40,62g/46x67mm), and marked, enamelled Ag cross-shaped decoration with vertical pin (br.98,64g/70mm), and enameled miniature on ribbon, with rosette, in original case T:UNC

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Eladási ár:
65 000 Ft
Kanada ~1900. KSHTWSST Keystone szimbólum, Montreal Chapter 1897-es brit 1p érméből készített aranyozott szabadkőműves jelvény szalagon, Ag rátéttel T:XF Kanada ~1900. KSHTWSST Keystone symbol, Montreal Chapter gilt freemason badge on ribbon with Ag overlay, made of a British 1 Penny coin from 1897 C:XF
30663.

Kanada ~1900. "KSHTWSST Keystone szimbólum, Montreal Chapter" 1897-es brit 1p érméből készített aranyozott szabadkőműves jelvény szalagon, Ag rátéttel T:XF Kanada ~1900. "KSHTWSST Keystone symbol, Montreal Chapter" gilt freemason badge on ribbon with Ag overlay, made of a British 1 Penny coin from 1897 C:XF

Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események