Szobrok, plakettek

Tételek száma: 20

Kerényi Jenő (1908-1975): Táncosnő (Táncoló art deco nőalak), 1929-30 körül. Patinázott bronz, márvány talapzaton, jelzett: Kerényi 1930. valamint Hild [Hild Imre Kerényi Jenő öntőmestere volt.] m: 28,5 cm, talpazattal: 31 cm. Prov.: Hild Imre öntőmester egykori saját példánya. A szobor egy másik példánya reprodukálva: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, 11. és 163. o. / Art deco dancer, bronze statue, another piece reproduced in the book: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, page 11. and 163.
11448.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
  Kosárba
  Eltávolítás
Erdei Sándor (1942- ): Angyal. Üveg, márvány talapzaton, jelzett, hibátlan, m: 33,5 cm  ///  Tanulmányait 1970-1975 között végezte a Magyar Iparművészeti Főiskola Üvegszakán, ahol Z. Gách György és Bohus Zoltán voltak a mesterei. Erdei Sándor, a Salgótarjáni Öblösüveggyár és a budapesti üvegképzés neveltje, több műfajú művész. Tevékenységének, ?az üveggyári évtizedek alatt, egyik alappillére volt a formatervezés. Ott ivódott szemléletébe, látásmódjába az egyszerűség, a rend iránti hajlam, a modulszerű keretek, a korlátozott léptékek tisztelete, s az az alkotói sajátosság, hogy semmit nem bíz a véletlenre. Szereti gondosan előkészíteni, aprólékosan megtervezni a dolgokat, bár jól tudja, hogy a váratlan fordulatok így sem zárhatók ki teljesen. Ezzel az alapállással végzi szabad alkotótevékenységét is, az üvegművészet és a szobrászat területén, melyeknek 1986 óta van elsőbbsége a pályáján. Erdei Sándor a dísztárgy körébe tartozó műveiben az üveg anyagi adottságaiban rejlő esztétikumot bontakoztatja ki, s igyekszik a saját jellegzetességeit megformálni, hol nyersebben, darabosabban, hol pedig csiszolt, míves, lekerekített formákkal. Szobraiban viszont inkább az elüvegtelenítésre épít, a jellegzetes üvegtulajdonságok, az átlátszóság, fényvisszaverés és tükrözés visszaszorítására.
11449.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Eladási ár:
48 000 Ft
Züllich Rudolf (1813-1890): Vörösmarty, 1856. Bronz. jelzett. ho.: Züllich R. műve 1856. m: 29 cm
11450.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Eladási ár:
70 000 Ft
Percz János (1920-2000): Fej. Öntött bronz, jelzés nélkül, hibátlan, talapzat nélkül, m: 21 cm  ///  1952-től foglalkozott fémek (réz, ezüst, vas) megmunkálásával. 1957-1960 között hét iparművészeti pályázaton vett részt: hat alkalommal I. helyet ért el. 1958-tól ösztöndíjat kapott. 1959-től volt kiállító művész. 1960-ban szabadfoglalkozású iparművész lett.
11451.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Eladási ár:
55 000 Ft
Kerényi Jenő (1908-1975): Golgota. 1972. Patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzett a jobb oldali kereszten. Hibátlan, 36x29x20 cm
11452.

Kikiáltási ár:
420 000 Ft
1 135,14
1 235,29
10
Eladási ár:
650 000 Ft
Sztrákos László (1954): Lebegés. Patinázott bronz, márvány talapzaton. 1/1 példány. Jelzett, hibátlan, m: 36,5 cm
11453.

Megvehető
Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
  Kosárba
  Eltávolítás
Bátai István Mózes: Objet trouvé kompozíció (cím nélkül). Formált és alakra vágott vasformák, fatáblára applikálva. Jelezve balra fent: I. Mozés. Fatáblán sérüléssel, 45,5x70 cm
11454.

Bátai István Mózes: Objet trouvé kompozíció (cím nélkül). Formált és alakra vágott vasformák, fatáblára applikálva. Jelezve balra fent: "I. Mozés". Fatáblán sérüléssel, 45,5x70 cm

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
14
Eladási ár:
32 000 Ft
Szervátiusz Jenő (1903-1984): Anya gyermekével. Terrakotta, jelzett, Szervátiusz 1937 33 cm / Terracotta, signed
11455.

Szervátiusz Jenő (1903-1984): Anya gyermekével. Terrakotta, jelzett, "Szervátiusz 1937" 33 cm / Terracotta, signed

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Eladási ár:
180 000 Ft
Pauer Gyula (1941 - 2012): Anya gyermekével. 1963-1966, bronzkópia: 2005, patinázott bronz, márvány talapzaton, 36x19,5x15 cm
11456.

Megvehető
Kikiáltási ár:
360 000 Ft
972,97
1 058,82
  Kosárba
  Eltávolítás
Garányiné Staindl Katalin (1922-2008): Lanton játszó Dávid király. Kerámia plasztika. Jelzett b.l. és hátoldalon: G. Staindl. Hibátlan, 22x22 cm
11457.

Megvehető
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
  Kosárba
  Eltávolítás
Kiss Sándor (1925-1999): Szent Margit apjával és testvérével. Öntött bronz. Jelzett: KS 10/1. 24x24 cm
11458.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Eladási ár:
55 000 Ft
11459.

Megvehető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események