(ALLESTREE, RICHARD) A keresztyén embernek egész tiszte Világoson és érthetőképpen lerajzoltatva mindeneknek, de kivált az együgyübb olvasóknak kedvekért. Debrecen, 1769. Margitai István. 13 sztl. lev. 623 p. 8 sztl. lev. Második magyar nyelvű kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben.
[Helmeczi Komoróczi István (1670-1753)]: Igasság paisa, mellyel a Kristustól szereztetett sákramentomi sz. vatsora felől, a helvetziai confessióban ki adattatott igaz tudományt erőséti; és valamelly tudós rom. cath. egyházi személynek, Bernárd Pálnak, anno 1735. Kassán ki nyomtattatott és világ eleibebotsáttatott nyilai ellen oltalmazza, Melianus Gnatereth. Miaburg, 1741. Uranius , 4 sztl. lev.+464 p.+19 sztl. lev. Átkötött modern kartonált papírkötés, az elülső szennylapon névbejegyzéssel, a címlap és néhány lap szélén restaurációval (címlap, 225-240), kissé foltos lapokkal.
Padányi Biró Márton: Enchiridion... De Fide, Haeresiarchis, ac eorum asseclis, In genere de Apostatis, deque Constitutionibus, atque Decretis Imperatorum & Regum, contra Dissipatores Catholicae editis. Diotrephi...
Jaurini, 1750, Streibig. 1t. (a szerző mellképe, Antonio Gramignani rézmetszete), [12], 208,[16]p. A szerző (1693-1762), veszprémi püspök, protestáns ellenes műve, amelyben egyenesen fölszólítja a hatalom képviselőit az eretnekség kiirtására. ,,Bíró könyve nagy visszatetszést szült nemcsak idehaza, de a protestáns Poroszországban is, különösen a porosz udvari körökben. II. Frigyes a boroszlói püspökön keresztül a pápa közbenjárását kérte, hogy a magyar püspökök hagyjanak föl a protestánsok üldözésével. A pápa föllépésének volt is eredménye, amennyiben 1751. aug. 5-én Bíró Enchiridion-jának elkobzására kiadta a királynő [Mária Terézia] a rendeletet..." (Ballagi Géza: A politikai irodalom Magyarországon 1825-ig. 51-52 p.) Korabeli kartonkötésben, festett lapszélekkel. a kötetben szúrágások nyomaival. 20,4 cm.
Hübner János: Száz és négy válogatott Bibliabeli Historiák a' mellyeket az Ó és Új Testamentumi Szent írásokból a' gyengéknek kedvekért öszve szedett.
Posony, Pest, 1800, Füskuti Landerer
Johann Hübner (1668-1731) műve évszázadokon át a protestáns népiskolák egyik alaptankönyve volt. A kötet a Biblia legnépszerűbb történeteit fogalmazta át gyermekek számára, 52 történetet az Ószövetségből és 52 történetet pedig az Újszövetségből. A könyv magyarul először 1760-ban látott napvilágot; ezt követően 1870-ig számos további kiadása jelent meg.
Címlapja és címképmetszete, valamint utolsó levele szakszerűen pótolva.
Drescher 234.
Korabeli, papírkötésben.
(Pap István.) A vallási egyesűlés ideája, s ezen idea realizáltatásának eszközei, melly munkában az ev. k. tolerantiáról s az eggy idvezítő ekklesiáról irott predikátziók is, az ezekre tett recensiókkal eggyütt, a mennyiben ezen munkát illetik, rövideden, s részrehajlás nélkül megvizsgáltatnak. Készítette s a maga költségén kiadta eggy a vallási egyesülést, mind vallási, mind polgári tekintetben, szívessen óhajtó református prédikátor. Weszprémben, 1823. Számmer Klára bet.9 + 49 p. Fűzve, kiadói, csak hátsó papírborítóval. Néhány lap kissé szamárfüles. Rendkívül ritka!
Fövenyessy János: "Temessük el a holtakat." Temetési énekek ref. kántor-tanítók, énekkarok, családok és gyülekezetek használatára. Átnézték Dr. Hegyaljai Kiss Géza, és Szigethy Ferenc ref. lelkészek. Csekély módosítással ág. evang. testvéreink is használhatják. Miskolc, 1940, Ferenczi B.,(Sárospatak, Fischer Lajos-ny.), 213 p. III-ik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a címlapon szakadással. Ritka!
Jubilate 1733-1933. Sibiu/Hermannstadt,(1933.),"St. Ursula",(Krafft & Drotleff-ny.), 56 p. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A nagyszebeni Szt Orsolya-rendház 200 éves jubileumára kiadott mű. Kiadói aranyozott papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, kis gyűrődésnyomokkal. Ritka!
Die Prämonstratenser des zwölften Jahrhunderts und ihre Bedeutung für das nordöstliche Deutschland. Berlin, 1865. Schweiggersche Hofbuchhandlung. 386p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. A premontreiek németországi jelenlétét bemutató könyv. / Half linen binding
Kuczkowski, Joann. Chronologia biblica ab Adamo ad Christum juxta vulgatam latino polonicam, ... et adnotationibus chronologicis per - - composita A. D. 1835.
Bécs, 1844. Typ. Congr. Mechitaristicae.VIII + 5-91 p. Kiadói papírborítóban, az utolsó lapok felső sarkán kis folt / Small stain on the last few pages
1.000 Ft-ig
100 Ft
5.000 Ft-ig
200 Ft
10.000 Ft-ig
500 Ft
20.000 Ft-ig
1.000 Ft
50.000 Ft-ig
2.000 Ft
100.000 Ft-ig
5.000 Ft
200.000 Ft-ig
10.000 Ft
500.000 Ft-ig
20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig
50.000 Ft
1.000.000 Ft felett
100.000 Ft
Aktuális híreink
42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig
Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től