Falconer (William) Vilhelm: Észrevételek az éghajlatnak 's más természeti okoknak béfolyásáról az emberre, erkölcsi és polgári tekintetben. Kiadta Csorba Jósef.
Pesten 1833. Beimel Jósef. XX. 4 sztl. lev. 514 p. 1 sztl. lev. A szerző skót orvos volt. E műve 1781-ben jelent meg először, később számos nyelven kiadták. Későbbi félvászon-kötésben, ritka
Tissot, S.[amuel] A.[uguste] D.[avid]: Anleitung für das Landvolk in Absicht auf seine Gesundheit, Oder: Gemeinnützliches und sehr bewährtes Haus-Arney-Buch, besonders für das Volk auf dem Lande. Aus dem Französischen übersetzt durch H. C. Hirzel. Augsburg und Innsbruck, 1769 Joseph Wolff, 652 p + 24 sztlan lev.
+ hozzákötve:
Tissot: Von der Gesundheit der Gelehrten. Augsburg/Innsbruck, 1769. Wolff, 12 sztlan lev 190p. Korabeli aranyozott bordás egészbőr kötésben, kissé kopott. Festett lapszélekkel
Soltész János - Népszerű orvostan. (Medicina Popularis). Műveltebb nemorvosok számára írta Soltész János orvos doctor, a sárospataki főtanoda rendes orvosa, népszerű orvostan és természetrajz professora.
S(áros) Patakon, 1851. Nádaskay András ny. (16)+447p.
Korabeli papírkötésben.
Soltész János orvosdoktor, ref. főiskolai tanár, Zemplén megye táblabirája, szül. 1809. nov. 2. Mező-Csáthon (Borsodm.), hol hasonnevű atyja sebész volt; a gymnasiumot Miskolczon végezte. 1828-ban Almásy Mihály cs. kir. kamarás és birtokos pártfogása mellett a pesti egyetemen az orvosi tudományokat hallgatta, hol 1834. jún. 3. orvosi oklevelet nyert. Még azon évben rendes tanárnak választatott a tiszántuli egyházkerület által Sárospatakra.
Ritka orvosi munka. Győry: 208. old.
Háiszler György' orvosi munkája. Második darab. A' hoszaszas Nyavalyákról. Weszprémben, 1802, Nyomtatott Számmer Mihály' betűivel, 12+498 p. Korabeli díszesen aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, az elülső tábla belsején beragasztott névvel (Rigler Zsigmond György (1754-1812 után) Békés vármegyei tiszti főorvos) és az elülső szennylapon autográf tulajdonosi bejegyzéssel, a címlap utáni lapon modern (1984) bejegyzéssel.
Kerndörffer, [Heinrich August]:
Carl der Tausendkünstler, oder Sammlung mechanischer-, chemischer-, magnetischer- und Karten-Kunststücke und arithmetischer Belustigungen, zur angenehmen geselligen Unterhaltung von Kerndoerffer. Sechste durchgänging neue und umgeänderte Auflage. Mit 6 Kupfern.
[Lipcse] Leipzig, 1825. Bey Carl Cnobloch. [2] + VIII + 343 (helyesen 345) + [5] p. + 6 t. (rézmetszetű táblák).
Heinrich August Kerndörffer (1769-1846) német pedagógus, nyelvész, ifjúsági és ismeretterjesztő írások szerzője. Bűvészeti összeállítása kora mechanikai, vegyészeti és mágnesességi ismereteiin nyugvó szórakoztató trükköket ismertet, a számtani-aritmetikai készségen alapuló fejtörőkön és kártyamutatványokon kívül. A táblákon néhány nevezetesebb bűvésztrükk grafikai anyaga. Példányunk a hatodik javított kiadásból származik, az első kiadás 1800 körül jelent meg. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, első repülő előzéke hiányzik, a hátsó előzéken foltosság, az első ív levelein, illetve a belív egyes levelein halvány foltosság.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen drapp címkén, színes festésű lapszélekkel.
Geist-Jacobi, G[eorge] P[ierce]:
Geschichte der Zahnheilkunde vom Jahre 3700 v. Chr. bis zum Gegenwart.
Tübingen 1896. Verlag von Pietzcker (Druck von H. Laupp). 1 t. (címkép) + VIII + 254 + [2] p. Első kiadás.
A frankfurti fogorvos George Pierce Geist-Jacobi kötete a fogorvoslás évezredeket átfogó történetét dolgozza ki az ókori kezdetektől a XIX. századig. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés.
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
Mihalkovics Géza: Általános boncztan. A Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XXXVIII. köt. Bp., 1881., Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat,(Franklin-ny.), XV+1+740 p. Szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli félbőr-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval.
A Természet Világa I-II. kötet. A csillagos ég; A légkör
Bp., 1938-1939, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Számos szövegközi és egész oldalas illusztrációval. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kifogástalan állapotban, kiadói dobozában.
Johan Béla: Gyógyul a magyar falu. Bp., 1939. Orsz. Közegészségügyi Intézet. közleményei 7. szám. 296 p. kiadói papírkötésben + hozzá a szerző ajándékozási kártyája.
1.000 Ft-ig
100 Ft
5.000 Ft-ig
200 Ft
10.000 Ft-ig
500 Ft
20.000 Ft-ig
1.000 Ft
50.000 Ft-ig
2.000 Ft
100.000 Ft-ig
5.000 Ft
200.000 Ft-ig
10.000 Ft
500.000 Ft-ig
20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig
50.000 Ft
1.000.000 Ft felett
100.000 Ft
Aktuális híreink
42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig
Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től