Könyvek: Technika

Tételek száma: 8

Királyi Magyar Automobil évkönyve 1912. Az igazgatóság megbízásából összeállította: Pivny Béla keresk. min. kir. s.-mérnök, clubtitkár. Annuaire de LAutomobile-Club Royal de Hongrie. Bp., 1912., Pátria, 230 p.+ 9 (Benne kitöltetlen, eredeti belépési kártyákkal is!) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott, dombornyomásos koronás elülső táblával, kopott borítóval, foltos lapszélekkel. Rendkívül ritka!
19418.

Királyi Magyar Automobil évkönyve 1912. Az igazgatóság megbízásából összeállította: Pivny Béla keresk. min. kir. s.-mérnök, clubtitkár. Annuaire de L'Automobile-Club Royal de Hongrie. Bp., 1912., "Pátria", 230 p.+ 9 (Benne kitöltetlen, eredeti belépési kártyákkal is!) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott, dombornyomásos koronás elülső táblával, kopott borítóval, foltos lapszélekkel. Rendkívül ritka!

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Királyi Magyar Automobil Club tagnévsor (1916. május 1. állapot.) hn., 1916, Garay-ny., 74 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító felső részén szakadással és a sarkán szamárfüllel, és az elülső borító alsó sarkán hiánnyal, a gerincen sérüléssel.
19419.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Magyar Aero-Szövetség évkönyve 1915, 1918. (Ungarischer Aero-Verband), (Federation Aeronautique Hongroise.) Magyarország nemzetközileg legelismert aeronautikai és aviatikai sportfőhatósága. Bp., 1916-1918,Roóvó Aladár - Wodianer F. és Fiai, 44 p.; 94+1 p. Kiadói papírkötés, az 1915-ös hátsó borítóján folttal.
19420.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Handbuch über den montanistischen Staatsbeamten-Gewerken und gewerkschaftliche Beamtenstand des ősterreichischen Kaiserthums für das Jahr 1848. Wien, 1848, Ferdinand Ullrich. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban. Az osztrák császárság, és benne Magyarország bányászati kézikönyve.Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
19421.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Steinhauser, Anton:  Die Theoretische Grundlage für die Herstellung der Stereospokenbilder auf dem Wege der Photographie und deren Sachgemässe durch Stereoskope. Mit 42 Figuren.  [Bécs], Wien, 1897. R. Lechner - Wilhelm Müller (Druck von Rudolf M. Rohrer). VI + 149 + [1] p. Első kiadás.  Szövegközti ábrákkal és képletekkel gazdagon illusztrált értekezés a XIX. század egyik fontos optikai játékszeréről, a mélységérzékelés és térbeliség illúzióját nyújtó képnézegetőről, a sztereoszkópról, arról az 1832-ben feltalált és azóta is folyamatosan fejlesztett optikai segédeszköztől, amely egy fotópáros látványát térbelivé tette.  Az első előzéken régi Ex libris, az utolsó levél felső sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány.  Poss.: Gyulai Ferenc. [Gyulai Ferenc (1905-1964) sepsiszentgyörgyi születésű fényképész, szakíró. Fényképészeti tanulmányait a müncheni fotóakadémián végezte, az Iparművészeti Főiskola és a műszaki egyetem oktatója.]  (Lechners Photographische Bibliothek, IV.)  Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti fedőborítóval. Jó példány.
19422.

Steinhauser, Anton: Die Theoretische Grundlage für die Herstellung der Stereospokenbilder auf dem Wege der Photographie und deren Sachgemässe durch Stereoskope. Mit 42 Figuren. [Bécs], Wien, 1897. R. Lechner - Wilhelm Müller (Druck von Rudolf M. Rohrer). VI + 149 + [1] p. Első kiadás. Szövegközti ábrákkal és képletekkel gazdagon illusztrált értekezés a XIX. század egyik fontos optikai játékszeréről, a mélységérzékelés és térbeliség illúzióját nyújtó képnézegetőről, a sztereoszkópról, arról az 1832-ben feltalált és azóta is folyamatosan fejlesztett optikai segédeszköztől, amely egy fotópáros látványát térbelivé tette. Az első előzéken régi Ex libris, az utolsó levél felső sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Gyulai Ferenc. [Gyulai Ferenc (1905-1964) sepsiszentgyörgyi születésű fényképész, szakíró. Fényképészeti tanulmányait a müncheni fotóakadémián végezte, az Iparművészeti Főiskola és a műszaki egyetem oktatója.] (Lechner's Photographische Bibliothek, IV.) Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az eredeti fedőborítóval. Jó példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Az iparoktatás Magyarországon és a külföldön. Kiadja a kereskedelemügyi m. kir. miniszter. Bp., 1904, Athenaeum, 728 p.+7 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen és a könyv sarkain sérülésekkel, egy tábla kijár, de belül jó állapotban.
19423.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Erdélyi Imre - Kozma Mihály Károly: Szikvíziparosok tanácsadója. I-II. rész. I. rész: A szikvíziparra vonatkozó különleges szakmai, általános ipari közigazgatási, adózási és munkásvédelmi törvényes rendelkezések, valamint a fontosabb kereskedelmi ismeretek. Összeállította Erdélyi Imre. II. rész: A szikvízgyártás gyakorlati munkálataival. Összefüggő gép- és üzemtechnikai tudnivalók. 23 rajzzal. Írta: Kozma Mihály Károly. Szikvíziparos Szakkönyvtár I. kötet. Bp., 1939, Urbányi István, 1-80 p. + 4 sztl. lev. +81-126+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19424.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1920 Asztalosmesterek címtára 1920. I. évf. Kiadja: Kovács József, az Asztalosmesterek Lapja szerkesztője. Bp., 1920, Szent László-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.
19425.

1920 Asztalosmesterek címtára 1920. I. évf. Kiadja: Kovács József, az "Asztalosmesterek Lapja" szerkesztője. Bp., 1920, Szent László-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft