Könyvek: Sport, sakk, hegymászás

Tételek száma: 12

Savielly G. Tartakower: Die Hypermoderne Schachpartie. Ein Schachlehr- und Lesebuch, zugleich eine Sammlung von 150 Schönen Meisterpartien aus den Jahren 1914-1925. Wien, 1925, Verlag der Wiener Schachzeitung, 2+517+3 p. Zweite unveränderte Auflage. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben.
19088.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
19089.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Das erse internationale Schachmeisterturnier in Kecskemét 1927. Bearbeitet von Dr. A[lexander Alexandrovich] Aljechin Weltschachmeister, H[ans] Kmoch, G[éza] Maróczy und A[ron] Nimzowitsch. Kecskemét, 1927, Im Auftrage des Kecskemeter Schachvereines Herausgegeben von L Tóth, XVI p.+4 t.+157+1 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, papír védőborítóban, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel, a címlap másik oldalán német nyelvű ajándékozási bélyegzéssel, és autográf aláírásokkal.
19090.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
19091.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
19092.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Capablanca veszít. A volt sakkvilágbajnok vesztett játszmái. Összeáll.: Chalupetzky Ferenc és Tóth László. [Kecskemét, én.(194?)],Magyar Sakkvilág, 57+3 p. Kiadói papírkötés, foltos.
19093.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Tilli Endre - Rerrich Béla: A kardvívás. Bp., 1954, Sport. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Dicsőségtáblájával, benne országos bajnokokkal, valamint olimpiai és világbajnokokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással. Megjelent 1100 példányban.
19094.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19095.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A Magyar Athletikai Club alapszabályainak tervezete. Bp., 1906, Heisler J., 28+4 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19096.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Bocsor István - Nagy Géza: A kötött négyes tarokk. Szabályok és gyakorlati útbaigazítások kezdő és haladó tarokkisták számára. Közreadják: -- nyárádi és majosházai közs. főjegyzők. Kunszentmiklós, 1933, Schwarz Lipót, 104 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és a gerincen szakadással. Ritka!
19097.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Hosszú Katinka Szántó Dávid: A magyar Iron Lady. Bp., 2004. Toos Sports Agency. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Hossza Katinka és Shane Tusup által is DEDIKÁLT példány.
19098.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bernard Pierre: A mountain called Nun Kun. DEDIKÁLT! Translated by Nea Morin and Janet Adam Smith. London,1955,Hodder and Stoughton. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Bernard Pierre (1920-1997) francia író, hegymászó, a Nun Kunt először megmászó expedíció tagja által DEDIKÁLT példány. Benne ugyanannak a személynek a részére szóló gépelt levéllel (1962), rajta autográf aláírással, borítékkal.   Nun Kun, 7135 méter magas hegy a Himalájában, Dzsammu és Kasmír, és Ladakh határán található Észak-Indiában. 1953-ban egy francia-svájci-indiai csapat mászta meg, Bernard Pierre, és Pierre Vittoz vezetésével, de a csapat tagja volt a tapasztalt úttörő női hegymászó is, Claude Kogan./  Bernard Pierre: A mountain called Nun Kun.Translated by Nea Morin and Janet Adam Smith. London,1955,Hodder and Stoughton. In English language. With black-and-white photographs. Linen-binding, with paper cover.   With autograph signed by the author and with the typed letter of the author.
19099.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft