Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 5

Le serpent a huit tetes. Trauit par J. Dautremer. [A nyolcfejű kígyó. Mese a régi Japánból.]  Tokyo, [1897]. Publiés par T. Hasegawa. [24] p.  A vastag krepp anyagra nyomtatott mitologikus mesét tíz szövegközti és nyolc egész oldalas, részletgazdag, színezett fametszet díszíti. A japán történet a lányrabló nyolcfejű sárkánnyal leszámoló Szuszanoo-no-Mikoto regéjét beszéli el. Lapszámozás nélkül.  (Les contes du vieux Japon, No. 9.)  Cérnával fűzött, színes, illusztrált kiadói borítóban, a fedőborítókon halvány foltosság. Jó példány.
19549.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
10
Majtényi György: Ali basa meg a kacsa. Iser József rajzaival. (Budapest), [1934]. Singer és Wolfner (Fővárosi ny.). 77, [3] p.,Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, szép állapotban
19550.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Miguel de Cervantes Saavedra (1547-1616)] Cervantes: A híres-neves Don Quijote lovag kalandjai. Az ifjúság számára átdolgozott legújabb magyar kiadás. Bp., 1906, Athenaeum,(Révai és Salamon-ny.), 144 p.+4 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, szép állapotban.
19551.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pósa Lajos: Az aranytollu madár nótái. Gyermekversek. Elischer Lajos eredeti rajzaival. Bp., [1888.], Légrády, 58 p. Egyetlen kiadás! Az oldalakon litografált illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, a táblákon litografált illusztrációkkal, kopott, sérült borítóval, javított kötéssel, kissé foxing foltos lapokkal, 1889-es karácsonyi ajándékozási sorokkal. Ritka!
19552.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
39
A tücsök és a hangya tanulságos története. A jó gyerekeknek elmeséli a szövetkezeti bolt. A képeket festette: Lamoss Béla grafikusművész. A verseket: Karácsonyi Géza. Bp.,[1943],Szövetkezeti Bolt,(Klösz-ny.), 4 sztl. lev. Kiadói zsinórfűzött papírkötés, 19,5x15 cm
19553.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft