Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 9

Róza néni: Legjobb és legujabb szakácskönyv. Levesek, mártások, főzelékek, vadhusok, halak, saláták, tészták, krémek, befőttek készítése. Irta - -. Ungvár, [1911], Székely és Illés. 147 p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, Fűrész Ferenc miskolci fűszerkereskedő részére nyomott ajándék példány. Laza kötés, Ez a rendkívül ritkán felbukkanó szakácskönyv nagyon savas papírra lett nyomva, ezért általában sérültek a lapok. Ez a példány viszont hibátlan lapokkal rendelkezik, a hátsó előzéklap szakadt.
19278.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
33
Eladási ár:
95 000 Ft
Németh Zsuzsánna: A legujabb és megpróbált magyar szakácskönyv. Biztos utmutató: mint kelljen 1044 különféle legjobb izű ételt, süteményt, krémet és kocsonyát, tortát, csemegét és fagylaltakat, legizletesebb meleg és hideg italokat, hideg étkeket, gyümölcs-csemegét sat. legügyesebben és a legujabb izlés szerint késziteni. Egy toldalékkal mely magában foglal: Gazdasszonytár, vagy mindennemü ház-, konyha-, éléskamra, s pinczetartási utmutatásokat, jegyzeteket és tapasztalásokat, továbbá az ételek izletes felkészitéséről s tálalásáról, az asztal teritéséről, az étkek felszeldeléséről sat. A magyar házi asszonyok számára készítette: - -. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, XVI+320 p. Nyolcadik bővített s jobbított kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé foltos, fakó gerinccel, az elülső tábla belsején beragasztott jegyzetlappal, rajta mértékegységekkel, az elülső szennylapon rajzzal, kissé foltos lapokkal.
19279.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21
Eladási ár:
32 000 Ft
Szabóné Nogáll Janka: Az uri konyha. Utmutatás a konyhapénz felosztására, a bevásárlásra, az uri konyha összes lakomáinak rendezésére és az egész uri háztartás gondozására. Konyhanaptárral, különleges étlapokkal, hozzávaló szakácskönyvvel, reczeptekkel. Bp., 1912, ,,Érdekes Könyvtár Kiadóhivatala, (Pallas-ny.), 160 p. Későbbi (20-as évek?) átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, aláhúzásokkal.
19280.

Szabóné Nogáll Janka: Az uri konyha. Utmutatás a konyhapénz felosztására, a bevásárlásra, az uri konyha összes lakomáinak rendezésére és az egész uri háztartás gondozására. Konyhanaptárral, különleges étlapokkal, hozzávaló szakácskönyvvel, reczeptekkel. Bp., 1912, ,,Érdekes Könyvtár" Kiadóhivatala, (Pallas-ny.), 160 p. Későbbi (20-as évek?) átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, aláhúzásokkal.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Eladási ár:
26 000 Ft
Simon Elemérné Bolemán Ilona: Eredeti kunsági szakácskönyv. Összeállította: - - - -. Kisujszálás,[1950.], Szerzői kiadás,(Athenaeum-ny.), 160 p. Ötödik, 100 recepttel bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az elülső borítón javítással.
19281.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Eladási ár:
8 000 Ft
Gáspár Péter - Lóczy Miklós: A téli szalámi gyártásának, fűszerezésének és kezelésének titka. Mészárosok és hentesek részére. Összeáll. és kiadták: - - . Kispest, 1930, Fischhof Henrik-ny., 15+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A 11. oldalon az egyik szerző, Gáspár Péter hentesmester ceruzával írt bejegyzéseivel és aláírásával. Rendkívül ritka, még nem szerepelt árverésen!
19282.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
52
Eladási ár:
110 000 Ft
Vajda Péter:Növénytudomány. Magyar-latin füvésznyelv és Rendszerisme. Orvosok, gyógyszeresek, kertészek s fűvészetet tanitó nélkül tanulni akarók számára. Pesten, 1836. Heckenast Gusztáv sajátja. [1] + 144p. + 8tábla (a táblákon összesen 368 növényi ábrával) Vajda Péter (1808-1846) költő, drámaíró, pedagógus az MTA és a Kisfaludy Társaság rendes tagja. A reformkor egyik közkedvet és elismert alakja. Petőfi felnézett rá, az egyik leghaladóbb személyiségnek tartotta, halála után versben siratta el.  Írt társadalmi, bölcsészeti, nyelvészeti, történelmi és természettudományi dolgozatokat s ezek mellett költeményeket versben és prózában, anélkül, hogy a tudós és a költő tisztán elkülönült volna benne egymástól. Tudományos dolgozataiba is költői színt vegyít, és költői képzeletét is megkötik tudományos szemléletei. A legnevezetesebbek voltak költői munkái, melyekben a természet, az emberi méltóság és szabadság ihletik. Elsőként fordította le Shakespeare Othelloját. Halála után a tanuló ifjúság kegyeletből fogadalmat tett, hogy egy esztendeig semminemű zajos mulatságban nem vesz részt. korabeli papír kötésben.
19283.

Vajda Péter:Növénytudomány. Magyar-latin füvésznyelv és Rendszerisme. Orvosok, gyógyszeresek, kertészek 's fűvészetet tanitó nélkül tanulni akarók számára. Pesten, 1836. Heckenast Gusztáv sajátja. [1] + 144p. + 8tábla (a táblákon összesen 368 növényi ábrával) Vajda Péter (1808-1846) költő, drámaíró, pedagógus az MTA és a Kisfaludy Társaság rendes tagja. A reformkor egyik közkedvet és elismert alakja. Petőfi felnézett rá, az egyik leghaladóbb személyiségnek tartotta, halála után versben siratta el. Írt társadalmi, bölcsészeti, nyelvészeti, történelmi és természettudományi dolgozatokat s ezek mellett költeményeket versben és prózában, anélkül, hogy a tudós és a költő tisztán elkülönült volna benne egymástól. Tudományos dolgozataiba is költői színt vegyít, és költői képzeletét is megkötik tudományos szemléletei. A legnevezetesebbek voltak költői munkái, melyekben a természet, az emberi méltóság és szabadság ihletik. Elsőként fordította le Shakespeare Othelloját. Halála után a tanuló ifjúság kegyeletből fogadalmat tett, hogy egy esztendeig semminemű zajos mulatságban nem vesz részt. korabeli papír kötésben.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
14
Eladási ár:
44 000 Ft
Augustin Béla - Jávorka Sándor - Giovannini Rudolf - Rom Pál: Magyar gyógynövények. I. kötet. (Általános és leíró rész.) Bp., 1948, Földművelésügyi Minisztérium. (Stephaneum ny. - Kiss J. ny.). 494,[2]p., 107t. (fekete-fehér fényképek, 54 levélen). Szövegközti ábrákkal Fontos, alapvető munka. Az ábrákat, Jávorka Sándor irányításával, Csapody Vera festette. Fontos, alapvető munka. A szerzők: Augustin Béla (1877-1954) a magyarországi szervezett gyógynövénykutatás megszervezője és elindítója. Jávorka Sándor (1883-1961) a magyar flórakutatás nemzetközileg elismert tudósa. Giovannini Rudolf (1891-1963) a Gyógynövény Kirendeltség igazgatója. Rom Pál (1902-1962) vegyész, gyógyszerész, valamint Csapody Vera (1894-1985) a növényvilág tudományos ábrázolásának művésze, egyedülálló ,,mestere. A könyv kézirata és a képek, valamint a klisék mintegy fele 1944. év végére elkészült, azonban 1945. jan. 11-én az ostrom alatt megsemmisült. Az akkori körülmények között kiemelkedő teljesítmény volt újbóli elkészítése, megjelenése. korabeli félvászon kötésben. Jó példány!
19284.

Augustin Béla - Jávorka Sándor - Giovannini Rudolf - Rom Pál: Magyar gyógynövények. I. kötet. (Általános és leíró rész.) Bp., 1948, Földművelésügyi Minisztérium. (Stephaneum ny. - Kiss J. ny.). 494,[2]p., 107t. (fekete-fehér fényképek, 54 levélen). Szövegközti ábrákkal Fontos, alapvető munka. Az ábrákat, Jávorka Sándor irányításával, Csapody Vera festette. Fontos, alapvető munka. A szerzők: Augustin Béla (1877-1954) a magyarországi szervezett gyógynövénykutatás megszervezője és elindítója. Jávorka Sándor (1883-1961) a magyar flórakutatás nemzetközileg elismert tudósa. Giovannini Rudolf (1891-1963) a Gyógynövény Kirendeltség igazgatója. Rom Pál (1902-1962) vegyész, gyógyszerész, valamint Csapody Vera (1894-1985) a növényvilág tudományos ábrázolásának művésze, egyedülálló ,,mestere". A könyv kézirata és a képek, valamint a klisék mintegy fele 1944. év végére elkészült, azonban 1945. jan. 11-én az ostrom alatt megsemmisült. Az akkori körülmények között kiemelkedő teljesítmény volt újbóli elkészítése, megjelenése. korabeli félvászon kötésben. Jó példány!

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Eladási ár:
10 000 Ft
Tormay Béla: Általános állattenyésztéstan. Debreczen, 1871, Ifj. Csáthy Károly, 2+392+III-VI p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a gerinc felső része mentén foltos lapokkal, jó állapotban.
19285.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Eladási ár:
42 000 Ft
Gróf Béla: A cukorrépa kártevői és betegségei. Magyaróvár, 1930,Szerzői, (Győr, Vitéz Szabó és Uzsaly-ny.), 112 p. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel.
19286.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Eladási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események