Adolf Böhm: A cionista mozgalom fejlődésének rövid ábrázolása. 1. köt. A mozgalom Herzl haláláig. Ford.: Rosenfeld Eliseva. Targu-Mures/Marosvásárhely,1930.,Noar,(Kohn-ny.), 162 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított, pótolt gerinccel, az elülső borítón javítással, kissé foltos címlappal, a címlapon címkemaradványokkal, néhány lap hiányzik (teljes: 169 p.+1 sztl. lev.) Unicus, több kötete nem jelent meg! Rendkívül ritka, cionista, marosvásárhelyi kiadás.
Goldziher Ignác Hagyomány és dogma. A stockholni zsinagógában 1913 október 3--án újév másodnapján tartott előadás magyar fordítása. Bp., 1935. Ézsajás Vallásos Társaság Gergely R. bizománya. 55 példány merített papíron készült melyből ez a 6. példány. 55/6 példány. Kiadói, kartonált papírkötésben, gerincén kis sérüléssel. Rendkívül ritka!
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig I-II. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; 384 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, vaknyomásos táblákkal, festett felső lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Szilágyi-Windt László, dr. A kállói cádik. A nagykállói zsidóság története. Írta -- ügyvéd. Tel-Aviv, (1959). (Neografika Nyomda). 128 p. A világhírű nagykállói csodarabbi és hitközségének története, számos képpel, dokumentummal. Kiadói papírborítóval. REPRINT Csak 100 példányban jelent meg.
1.000 Ft-ig
100 Ft
5.000 Ft-ig
200 Ft
10.000 Ft-ig
500 Ft
20.000 Ft-ig
1.000 Ft
50.000 Ft-ig
2.000 Ft
100.000 Ft-ig
5.000 Ft
200.000 Ft-ig
10.000 Ft
500.000 Ft-ig
20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig
50.000 Ft
1.000.000 Ft felett
100.000 Ft
Aktuális híreink
42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig
Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től