Könyvek: Jog

Tételek száma: 17

Közönséges törvény a vétkekröl, és azoknak büntetésekröl Budán, 1788, A Királyi Akadémiának Betűivel, [6] p. + 128 p. Közönséges törvény a, vétkekröl, és azoknak büntetésekröl. Magyarországon megjelentetett első magyar hatályos büntető törvénykönyv. Korabeli kartonált papírkötésben , jó állapotban.
19051.

Közönséges törvény a' vétkekröl, és azoknak büntetésekröl Budán, 1788, A' Királyi Akadémiának Betűivel, [6] p. + 128 p. Közönséges törvény a', vétkekröl, és azoknak büntetésekröl. Magyarországon megjelentetett első magyar hatályos büntető törvénykönyv. Korabeli kartonált papírkötésben , jó állapotban.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Müller, Adam H.: Die Elemente der Staatskunst. Oeffentliche Vorlesungen, vor Sr. Durchlaucht dem Prinzen Bernhard von Sachsen-Weimar und einer Versammlung von Staatsmännern und Diplomaten, im Winter von 1808 auf 1809, zu Dresden, gehalten. Első kötet. Berlin, 1809, Sander. Német nyelven. Első kiadás! Korabeli kartonált papírkötésben, elülső kötéstáblán Ex bibliotheca comitis Andreae Csekonics MDCCCLXX ex libris, azaz gróf Csekonics Endre (1846-1929) könyvtárából és nemesi pecsétéjével; festett lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lapon ceruzás jelölésekkel, címlap és néhány kevés lap kissé foltos. Csak az első kötet! / First edition, on ly the first book, with Ex bibliotheca comitis Andreae Csekonics MDCCCLXX
19052.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Ökröss Bálint: Magyar polgári magánjog az 1848-dik évi törvényhozás és az országbírói tanácskozmány módosításai nyomán kézikönyvül. Pest, 1861., Heckenast Gusztáv, 32+X+455 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé foxing foltos lapokkal, 441. oldaltól a lapok felső sarkán szamárfülekkel.
19053.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Mészáros Károly: Községi törvények a községi egyetemek s elöljárók hatásköre és teendői körül: különösen a polgári magánjog, a büntetőtörvény, a polgári és büntető eljárás, a hagyatéki s gondnoksági, az árvaügyi s egyéb, a pörös ügyeken kívüli eljárás mezején. Községelöljárók s törvénykezési tisztviselők használatára. Pesten, 1857, Pfeifer Ferdinánd, VI+2+401+3 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a címlapon névbejegyzéssel, foxing foltos lapokkal. Rendkívül ritka!
19054.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Mocsáry Lajos: Az állami közigazgatás. Bp., 1890, Singer és Wolfner, 4+284 p. Korabeli félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
19055.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Pitaval az az világhírű bűnesetek tára. A Pitaval-féle gyűjtemény legérekesebb esetei. Pest, 1869, Athenaeum, VI+2+318 p.;IX+1+297+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19056.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Kassics [Ignác], Ignatius: Enchiridion seu exctractus benignarum normalium ordinationum regiarum...Secundum materias serie chronologica, et ordine alphabeti digestus privata industria --. Tomus I-II. Egy kötetben (a mű 3 résszel teljes) Pest, 1825. Matthiae Trattner de Petróza. XXIV + 344 + 182 p. -  Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapszélekkel, kisebb kopássokkal
19057.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Allgemeines bürgerliches Gesetzbuch für die gesammten Deutschen Erbländer der Oesterreichischen Monarchie Wien, 1811, Aus der k. k. Hof- und Staatsdruckerei, I. és III. kötet, regiszterrel (Töredék) 110 p., 66 p. + Alphabetisches Register über den Inhalt der drey Theile des allgemeinen bürgelichen Gesetzbuches... Wien, 1811. u.o. Korabeli papírkötésben, felvágatlan. / 2nd volume missing. In paper binding. Uncut
19058.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Collectio caesareo regiarum legum ac constitutionum qua in publico ecclesiasticis sub regimine augustissimi imperatoris Josephi II. emenarunt. Pars I. : Complectens annos 1780, 1781,1782 et 1783. Viennae, 1796. Trattner. 632 p + 24 p. Korabeli papírkötésben. II. József uralkodása alatt hozott törvények és rendeletek gyűjteménye. Ritka, még így töredékesen is.
19059.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Szibenliszt [Mihály], Michael: Institutiones Juris Privati Romani consriptae per ~. Pars II. (a mű két kötetben teljes) Jus rerum. Pestini, 1829. Trattner. VIII+ 557-810 p. Korabeli kartonált papírkötésben, gerinc vignettával címlap piszkos, kijár, egyébként jó állapotban Ritka jogtörténeti munka melyben a természetjogi iskolához tartozó szerző a római magánjogot, azon belül dologi jogot mutatja be. Árverésen még nem szerepelt!
19060.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kövy (Sándor) Alexandrum Elementa jurisprudentiae Hungaricae. (Sárospatak) S. Patakini, 1823. Andream Nádaskay. 829+(3) p. Korabeli, egészvászon kötésben Jászay Pál (1809-1952) történész, nyelvtörténész, jogász, a Magyar Tudós Társaság levelező, majd rendes tagja autográf ex librisével,
19061.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hanuy Ferenc, Dr.: A jegyesség és házasságkötési forma kifejlődése a Ne temere decretumig.  (Jogtörténeti bevezetés a Ne temere decretumhoz.) A főbb forrásszövegeknek a függelékben való közlése mellett írta --. Budapest, 1912. Stephaneum. IV + 340 + [1] p. Kiadói papírborítóval, korabeli bordázott félbőr kötésben Gerincen kopással, belül intézményi bélyegzőkkel. Ritka jogi munka
19062.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft