Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 57

Esterházy, Péter: Sin Arte. (Semmi művészet.) Traducción Húngaro de Adan Kovacics. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) író, és Adan Kovacsics (1953-) műfordító által DEDIKÁLT példány! Barcelona, 2010.,Acantilado. Spanyol nyelven. Kiadói papírkötés.
19598.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nagy László: Himnusz minden időben. Versek. A szerző, Nagy László (1925-1978) Kossuth-díjas költő, műfordító, grafikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó, 121+1 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19599.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Egry József - Takáts Gyula: Vízitükör. Rajzok és versek. Tüskés Tibor utószavával. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító által Szigetvári György (1926-2018) Ybl Miklós-díjas építészmérnök részére DEDIKÁLT példány! Kaposvár, 1986., Palmirp Togliatti Megyei Könyvtár,38+2 p. Hasonmás kiadás. Egry József balatoni témájú rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 2400 példányban. + Benne Janus Pannonius versek gépirata, amit Takáts Gyula fordított.
19600.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21
Tandori Dezső: A feltételes megálló. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Szederkényi Ervin (1934-1987) író, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány! Első kiadás! [Bp.], 1983, Magvető, (Dabas-Bp.,Dabasi-ny.), 474+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19601.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19602.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hunyadi Sándor: Téli sport - Családi album (Pethő Sándornak dedikált példány.) Budapest, (1934). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 308 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Pethő Sándornak igaz barátsággal és azzal a forró óhajjal, hogy elolvasná ezt a kis könyvet. Hunyady Sándor. Bpest. 1934. dec. 14. Prov.: Pethő Sándor. [Pethő Sándor (1885-1940) történész, közíró, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztője.] Ezüstözött, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19603.

Hunyadi Sándor: Téli sport - Családi album (Pethő Sándornak dedikált példány.) Budapest, (1934). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 308 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Pethő Sándornak igaz barátsággal és azzal a forró óhajjal, hogy elolvasná ezt a kis könyvet. Hunyady Sándor. Bpest. 1934. dec. 14". Prov.: Pethő Sándor. [Pethő Sándor (1885-1940) történész, közíró, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztője.] Ezüstözött, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
28
Szapudi András: Királyfi a tanítványok között. Dokumentumriport. Veszprém, 1990, (Prospektus GM-ny.), 95 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Két példány, az egyik a szerző, Szapudi András (1939-2001) író, újságíró által, Jávori Béla (1931-2008) újságíró, fotóművész, a Somogyi Néplap főszerkesztője részére, a másik a riportalany, Habsburg Ottó (1912-2011) által DEDIKÁLT példány. Valamint Habsburg Ottó 80 éves / Páneurópa Unió Tata - 1992 emlékéremmel.
19604.

Szapudi András: Királyfi a tanítványok között. Dokumentumriport. Veszprém, 1990, (Prospektus GM-ny.), 95 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Két példány, az egyik a szerző, Szapudi András (1939-2001) író, újságíró által, Jávori Béla (1931-2008) újságíró, fotóművész, a Somogyi Néplap főszerkesztője részére, a másik a riportalany, Habsburg Ottó (1912-2011) által DEDIKÁLT példány. Valamint "Habsburg Ottó 80 éves / Páneurópa Unió Tata - 1992 emlékéremmel".

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Tersánszky J(ózsi) Jenő: Kakuk Marci ifjusága. Fáy Dezső rajzaival.Bp., 1923., Amicus, 134 p. Első kiadás! Bekötött papírborítóval. Átkötött modern kartonált papírkötés, kissé foltos lapokkal, jó állapotban.  E művet 1922. év őszén a Világosság rt. könyvnyomdája nyomtatta. Külön készült 200 példány merített papíroson. 1-30-ig egészbőr-, 31-100-ig félbőr-, a többi egyszerűbb kötésben a szerző és a rajzoló aláírásával.  Számozott (147./101-200), a szerző, Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) író, és az illusztrátor, Fáy Dezső (1888-1954) festőm- és grafikusművész által ALÁÍRT példány.
19605.

Tersánszky J(ózsi) Jenő: Kakuk Marci ifjusága. Fáy Dezső rajzaival.Bp., 1923., Amicus, 134 p. Első kiadás! Bekötött papírborítóval. Átkötött modern kartonált papírkötés, kissé foltos lapokkal, jó állapotban. "E művet 1922. év őszén a Világosság rt. könyvnyomdája nyomtatta. Külön készült 200 példány merített papíroson. 1-30-ig egészbőr-, 31-100-ig félbőr-, a többi egyszerűbb kötésben a szerző és a rajzoló aláírásával." Számozott (147./101-200), a szerző, Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) író, és az illusztrátor, Fáy Dezső (1888-1954) festőm- és grafikusművész által ALÁÍRT példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18
Kormos István: Fehér mágia. Válogatott versfordítások. A szerző, Kormos István (1923-1977) költő, író, műfordító által DEDIKÁLT példány! Első kiadás! Bp., 1974, Európa, 374 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2450 példányban.
19606.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Teller Ede - Zeley László: A biztonság bizonytalansága. Az atomkor - fél évszázad múltán. A szerző, Teller Ede (1908-2003) fizikus, a hidrogénbomba magyar atyja által DEDIKÁLT példány Bp., 1991, Relaxa, 286+2 p. Kiadói papírkötés.
19607.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
45
Veres Péter: Számadás. A szerző, Veress Péter (1897-1970) író, politikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 1937, Révai, 4+399 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
19608.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Székely Aladár: Arany János Toldi-ja. A szerző, Székely Aladár jogi doktor, a budapesti kir. büntetőtörvényszéknél ügyészségi aljegyzője által Bókai Bókay János, ifj. (1858-1937) gyermekgyógyász, egyetemi tanár, MTA tag részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1895, Franklin, 129+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, kijáró elülső szennylappal.
19609.

Székely Aladár: "Arany János "Toldi"-ja. A szerző, Székely Aladár jogi doktor, a budapesti kir. büntetőtörvényszéknél ügyészségi aljegyzője által Bókai Bókay János, ifj. (1858-1937) gyermekgyógyász, egyetemi tanár, MTA tag részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1895, Franklin, 129+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, kijáró elülső szennylappal.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft