Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 57

Jean Effel: Breves rencontres. (Számozott példány, Jean Effel aláírt, számozott színes kőnyomatával) Paris, (1974). Éditions Cercle dArt (Sur le presses de Grafiche Editoriali Amrbosiane a Milan). 223 + [1] p. Első francia kiadás. Összesen 175 számozott példányban készült művészeti album, az egyetemes művészettörténet jeles festményeinek, szobrászati alkotásainak reprodukciójával a milói Vénusztól René Magritte-ig. A képtáblákkal szemközt idézetek a francia irodalom nagyságaitól, a képanyag és az idézetanyag párosítása Jean Effel (1908-1982) francia grafikusművész, karikaturista munkája, az idézetek és a képcímek a grafikusművész kézírása alapján készültek. Példányunk sorszáma: 12/175. A kötetben elhelyezve Jean Effel grafikájának színes, sorszámozott nyomata, melynek sorszáma szintén 12/175. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19586.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Effel, Jean: Die Erziehung Adams. (Jean Effel rajzos dedikációival.) Berlin, 1956. Aufbau-Verlag (Druck: Fr. Richter, Leipzig). [4] p. + 80 t. A címoldalon Jean Effel grafikusművész angyalt ábrázoló saját kezű rajzával és dátumozott aláírásával: Jean Effel, Budapest, 5. 3. 57, a szennycímoldalon madárrajzzal kiegészített francia nyelvű, aláírt dedikációjával: ,,Pour les acualités hongroises: Jean Effel. A táblákon Jean Effel ,,Ádám naplójából című sorozatának rajzai, Ádámnak Éva teremtése előtti napjaiból. Jean Effel (1908-1982) francia karikaturista, baloldali érzelmű művész korábban számos munkái közt előzőleg La Fontaine meséihez rajzolt illusztrációkat. A vasfüggöny mögötti világ több díját elnyerő Jean Effel vidám kötete eredeti nyelven először 1954-ben jelent meg, ,,Lécole paternelle címmel, rajzaiból 1957 márciusában nyílt kiállítás Budapesten. Kötetünk dedikációja is ez alkalommal készült. (Der Roman von Adam und Eva. Vol. 2.) Kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói papírborítóban, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19587.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Babits Miklós: Jónás könyve. Első kiadás! Számozott (151./1000), a szerző, Babits Mihály (1883-1941) által ALÁÍRT példány. [Bp., 1939], Nyugat,(Hungária ny.). 40 p. A kötés teve Kner Albert munkája. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
19588.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
26
Kertész Imre: Jegyzőkönyv. / Esterházy Péter: Élet és Irodalom. Mindkét szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író és Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT példány. Papp Jánosnak, a második 1/2: Kertész Imre. Egy 1/2: Esterházy Péter. 95. november 23-án. Bp., 1993, Magvető - Századvég, 71+7 p. Kiadói papírkötés, az elülső előzéklap kissé elvált a könyvtesttől, de egyébként jó állapotban.
19589.

Kertész Imre: Jegyzőkönyv. / Esterházy Péter: Élet és Irodalom. Mindkét szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író és Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT példány. "Papp Jánosnak, a második 1/2: Kertész Imre. Egy 1/2: Esterházy Péter. 95. november 23-án." Bp., 1993, Magvető - Századvég, 71+7 p. Kiadói papírkötés, az elülső előzéklap kissé elvált a könyvtesttől, de egyébként jó állapotban.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Márai Sándor: Szindbád hazamegy. (DEDIKÁLT). Márai Sándor munkái. Bp., 1940, Révai, 216 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán kisebb foltokkal. A szerző, Márai Sándor (1900-1989) által DEDIKÁLT példány (a dedikáció címzettjének nevét eltávolították).
19590.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20
Nagy László fordítás : Szablyák és citerák. Bolgár népdalok és népballadák. (A kötet jegyzeteit Bödey József írta.) [Bp.], 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó. (Athenaeum ny.) 199 p. Nagy László, a költő ,,Simon Pistának, barátomnak [1926-1975] írt dedikációjával. Nagy László később Bolgár műfordításaiért Cirill és Metód-rendet kapott. Kiadói félvászon kötésben. 20,5 cm.
19591.

Nagy László fordítás : Szablyák és citerák. Bolgár népdalok és népballadák. (A kötet jegyzeteit Bödey József írta.) [Bp.], 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó. (Athenaeum ny.) 199 p. Nagy László, a költő ,,Simon Pistának, barátomnak" [1926-1975] írt dedikációjával. Nagy László később Bolgár műfordításaiért Cirill és Metód-rendet kapott. Kiadói félvászon kötésben. 20,5 cm.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. Benne a szerző, Pilinszky János (1921-1981) által a kötettel, a kiadónak küldött levéllel! Kedves Barátom, hazaérkezve ismét több verset írtam. Boldog lennék, ha az itt küldött kis ciklust közölnétek. Őszinte szeretettel: Pilinszky János. 1974. jul. 4. [Kis ciklust: a könyvben található Végkifejlet ciklust.] Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó, 123+2 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19592.

Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. Benne a szerző, Pilinszky János (1921-1981) által a kötettel, a kiadónak küldött levéllel! "Kedves Barátom, hazaérkezve ismét több verset írtam. Boldog lennék, ha az itt küldött kis "ciklust" közölnétek. Őszinte szeretettel: Pilinszky János. 1974. jul. 4." [Kis ciklust: a könyvben található "Végkifejlet" ciklust.] Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó, 123+2 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
31
Móricz Zsigmond: Erdély. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) író által Roóz Rezső (1879-1963) újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. Roóz Rezsőnek szeretettel Móricz 1934. XII. 12. - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. A trilógia első teljes kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
19593.

Móricz Zsigmond: Erdély. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) író által Roóz Rezső (1879-1963) újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. "Roóz Rezsőnek szeretettel Móricz 1934. XII. 12." - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. A trilógia első teljes kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
38
Tamási Áron: Jégtörő Mátyás. (DEDIKÁLT). Bp., 1936, Révai, 240+(2) p. A kötésterv Pekáry István munkája. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, a hátsó borítón halvány folttal, egyébként jó állapotban. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány. (Dr. Mesterházy Lászlónak, 1941.V.6.)
19594.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
14
Tamási Áron: Magyari rózsafa. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által ALÁÍRT példány. Bp., 1941., Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban.
19595.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szép Ernő: Zümzüm. Bp., 1943, (May János Nyomdai Műintézet Rt.-ny.), 119 p. Első kiadás. Kiadói, illusztrált vászonkötésben, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Számozott (168./200) és a szerző által ALÁÍRT példány.
19596.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Esterházy Péter: Fuharosok. Regény. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT, dátumozott (84. május) példány. Első kiadás! Bp.,1983,Magvető, 51+5 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19597.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft