Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei

Tételek száma: 232

Kondor Béla (1931-1972): Bukás. Tus, toll, ceruza, papír, jelezve középen lent. Üvegezett fakeretben. 14x21 cm
10333.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
Kárpáti Tamás (1949-): Kezdet (1970-es vagy 80-as évek). Olaj, vászon, hátoldalán jelzett és töredékes Műcsarnok raglappal, fakeretben, 40x35 cm. / oil on canvas, signed on the reverse, with damaged exhibiton label on the reverse
10334.

Kikiáltási ár:
260 000 Ft
702,70
764,71
Bukta Imre (1952-): Nagymamám szentképei, 2014. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent: Bukta 14. Hátoldalán Bukta Imre autográf feliratával. 100x130 cm. Kiállítva: XV. Táblaképfestészeti Biennále, Szeged, 2014. Reprodukálva a Magyar Művészeti Akadémia honlapján: https://mmakademia.hu/alkotas/-/record/MMAA149033 és a Tiszatáj Online honlapján: https://tiszatajonline.hu/kepzomuveszet/kis-esti-mese-muveszetrol-nagyoknak/. Bukta Imre művészetében a magyar vidéki, falusi társadalom élete kiemelt szerepet játszik a kezdetektől fogva. Képeiben gyakran humorosan, ironikusan, de sosem bántóan dolgozza fel és jeleníti meg egy átalakulóban, eltűnőben lévő világ történéseit, szokásait, tárgyait, emlékeit, tárgyi emlékeit. Az aukciónkon szereplő festményében szent és profán találkozásának leszünk tanúi. A feltehetően kidobásra ítélt szentkép a tornyosuló gumik és egyéb tárgyak, lomok mellett egy kertben vagy valahol a tájban, a magyar ugaron várja további sanyarú sorsát. Meghökkentő módon, látomás szerűen beúszik Jézus alakja jobbról a kép síkjába, a kompozíció szélére szorítva. Már nem a meghitt helyen, a nagymama hálójában az ágy fölött vagy a szép szoba falán, a régi környezetében ékeskedik. A művész ezen módon az évszázadok óta ismert kép a képben toposzt is izgalmasan, váratlanul alkalmazza. Bukta Imre tanúságot tesz arról is, hogy a festészet egyik ősi műfaja, a tájkép a kortárs művészetben is megtalálja és megállja a helyét. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / oil on canvas, signed, with autograph description on the reverse. Exhibited: Szeged, Hungary, 2014. Reproduced on the internet: https://mmakademia.hu/alkotas/-/record/MMAA149033 https://tiszatajonline.hu/kepzomuveszet/kis-esti-mese-muveszetrol-nagyoknak/ ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10335.

Bukta Imre (1952-): Nagymamám szentképei, 2014. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent: Bukta '14. Hátoldalán Bukta Imre autográf feliratával. 100x130 cm. Kiállítva: XV. Táblaképfestészeti Biennále, Szeged, 2014. Reprodukálva a Magyar Művészeti Akadémia honlapján: https://mmakademia.hu/alkotas/-/record/MMAA149033 és a Tiszatáj Online honlapján: https://tiszatajonline.hu/kepzomuveszet/kis-esti-mese-muveszetrol-nagyoknak/. Bukta Imre művészetében a magyar vidéki, falusi társadalom élete kiemelt szerepet játszik a kezdetektől fogva. Képeiben gyakran humorosan, ironikusan, de sosem bántóan dolgozza fel és jeleníti meg egy átalakulóban, eltűnőben lévő világ történéseit, szokásait, tárgyait, emlékeit, tárgyi emlékeit. Az aukciónkon szereplő festményében szent és profán találkozásának leszünk tanúi. A feltehetően kidobásra ítélt szentkép a tornyosuló gumik és egyéb tárgyak, lomok mellett egy kertben vagy valahol a tájban, a magyar ugaron várja további sanyarú sorsát. Meghökkentő módon, látomás szerűen beúszik Jézus alakja jobbról a kép síkjába, a kompozíció szélére szorítva. Már nem a meghitt helyen, a nagymama hálójában az ágy fölött vagy a szép szoba falán, a régi környezetében ékeskedik. A művész ezen módon az évszázadok óta ismert kép a képben toposzt is izgalmasan, váratlanul alkalmazza. Bukta Imre tanúságot tesz arról is, hogy a festészet egyik ősi műfaja, a tájkép a kortárs művészetben is megtalálja és megállja a helyét. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / oil on canvas, signed, with autograph description on the reverse. Exhibited: Szeged, Hungary, 2014. Reproduced on the internet: https://mmakademia.hu/alkotas/-/record/MMAA149033 https://tiszatajonline.hu/kepzomuveszet/kis-esti-mese-muveszetrol-nagyoknak/ ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!

Kikiáltási ár:
1 400 000 Ft
3 783,78
4 117,65
15
El Kazovszkij (1948-2008): Oszlopos csendélet, 1999. Tempera, farost, jelzett a hátoldalán. Kiállítva: A túlélő árnyéka. Az El Kazovszkij élet/mű, Magyar Nemzeti Galéria, Bp., 2015. Hátoldalán Várfok Galéria bélyegzőivel. 182x88,5 cm. Proveniencia: korábban Gergely Iván közgazdász gyűjteményében. Reprodukálva: https://hu.museum-digital.org/object/2254. Üvegezett fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE! El Kazovszkij (1948-2008): Still life with column. Tempera on wood fibre (wooden board), signed on the reverse. Exhibited: Hungarian National Gallery, Budapest, 2015. With Várfok Galéria (Gallery) stamps on the reverse. Reproduced: https://hu.museum-digital.org/object/2254 182x88,5 cm
10336.

Kikiáltási ár:
2 200 000 Ft
5 945,95
6 470,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft