Tétel

Katalógusszám:

10323.
41. Lezárult nagyaukció
Porcelán

Kikiáltási ár:

280 000 Ft

Leírás:

Zsolnay virágtartó díszedény - a Rokokó-sorozatból. 1892 körül. Formába öntött porcelánfajansz. Legyezőkagylókkal és rokokó mintákkal díszített felületén magastüzű majolikamázakkal festett peónia és magnólia csokrok, illetve ananászok. Formaterv.: Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs 3835 (formaszám), valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Kopással, alján csak az egyik oldalon látható hajszálrepedésekkel. D: 26 cm, m: 22,5 cm / Zsolnay Porcelain Flower Holder - From the Rococo Series, Circa 1892l: Crafted from molded porcelain faience, this piece showcases the fusion of art and utility that characterizes Zsolnay's creations. Decorative Motifs: The surface of this flower holder is adorned with delicate Rococo motifs, including scallop shells and Rococo patterns. High-fired majolica glazes, applied meticulously by hand, bring to life the exquisite peonies, magnolias, and pineapples that grace its surface. Designer: This piece's design is attributed to Sikorski Tádé, one of the talented artists who contributed to Zsolnay's legacy of excellence. Markings: The base of the flower holder bears the impressed mark "Zsolnay Pécs 3835" (form number) and the family seal, both applied in blue underglaze.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras