Numizmatikai irodalom, numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek

Tételek száma: 11

Peter Hauser: Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I. Első és második kötet. Magánkiadás, 2006. / Peter Hauser: Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I. Vol. I-II. Self published, 2006.
30586.

Peter Hauser: "Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I." Első és második kötet. Magánkiadás, 2006. / Peter Hauser: "Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I." Vol. I-II. Self published, 2006.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Sorszámozott díszkiadás, 033-as sorszámmal, rézkarc melléklettel: Horváth Endre: Újévi Üdvözlőlap, eredeti papírcsomagolásban PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST ragasztószalaggal. A ragasztó nagyrészt elengedett /  Hungary Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Numbered limited edition with 033 serial number and etching print Endre Horváth: New Years Greetings, in original paper packaging with PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST adhesive tape. The glue is mostly released.
30587.

"Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Sorszámozott díszkiadás, "033"-as sorszámmal, rézkarc melléklettel: "Horváth Endre: Újévi Üdvözlőlap", eredeti papírcsomagolásban "PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST" ragasztószalaggal. A ragasztó nagyrészt elengedett / Hungary "Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Numbered limited edition with "033" serial number and etching print "Endre Horváth: New Year's Greetings", in original paper packaging with "PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST" adhesive tape. The glue is mostly released.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Horváth Endre (1896-1954) festőművész és grafikus különböző munkáinak rézmetszet tervei egy lapon, közte 1940. 2P hátlapi terv, Vajdahunyad vár, Szent Imre bélyegterv (344x285mm) T:AU sarokhajlás, folt /  Several copperplate designs on one sheet of Hungarian painter and graphic artist Endre Horváth (1896-1954), including reverse design of the 1940. 2 Pengő banknote, Vajdahunyad castle and Saint Emeric stamp design (344x285mm) C:AU corner bend, spot
30588.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Bognár György (1944-) 1996. Puskás Ferenc / Az évszázad gólkirálya Ag emlékérem (12,1g/0.999/30mm) sorszámozott 00312 bélyeges borítékon, Puskás Ferenc saját kezű aláírásával T:PP kis patina / Hungary 1996. Puskás Ferenc / Az évszázad gólkirálya (Ferenc Puskás / The King of Goals of the Century) Ag commemorative medallion (12,1g/0.999/80mm) in coin envelope with serial number 00312, on it autograph of Ferenc Puskás. Sign.: György Bognár C:PP small patina
30589.

Bognár György (1944-) 1996. "Puskás Ferenc / Az évszázad gólkirálya" Ag emlékérem (12,1g/0.999/30mm) sorszámozott "00312" bélyeges borítékon, Puskás Ferenc saját kezű aláírásával T:PP kis patina / Hungary 1996. "Puskás Ferenc / Az évszázad gólkirálya (Ferenc Puskás / The King of Goals of the Century)" Ag commemorative medallion (12,1g/0.999/80mm) in coin envelope with serial number "00312", on it autograph of Ferenc Puskás. Sign.: György Bognár C:PP small patina

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
11
Osztrák Birodalom 1795. Circulare, körlevél a 2kr és 6kr érmék bevezetéséről az érmék rézmetszetű képével, latin nyelven / Austrian Empire 1795. Circulare (letter) regarding the issue of 2 Kreuzer and 6 Kreuzer coins with pictures of said coins, in latin language
30590.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
9
DN (1849) Az Erdélyi Főhadipénztár váltójegyeinek teljes, modern nyomatú sorozata Körösladányi krajcárok: 2-6-10kr névértékek, a 2kr hátlapjának felső részén ragasztónyom T:UNC,AU / Hungary ND (1849) Modern print of the Transylvanian Main Military Treasurys notes, the so-called Körösladányi krajcárok: 2-6-10 Kreuzer denominations, the 2 Kreuzer with gluemark at the upper edge C:UNC,AU
30591.

DN (1849) Az Erdélyi Főhadipénztár váltójegyeinek teljes, modern nyomatú sorozata "Körösladányi krajcárok": 2-6-10kr névértékek, a 2kr hátlapjának felső részén ragasztónyom T:UNC,AU / Hungary ND (1849) Modern print of the Transylvanian Main Military Treasury's notes, the so-called "Körösladányi krajcárok": 2-6-10 Kreuzer denominations, the 2 Kreuzer with gluemark at the upper edge C:UNC,AU

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
1943. 1000P Szálasi-kiadás kiadatlan bankjegy aranyozott Cu nyomólemez gyártásához készített véset pozitív lemeze (magaslemez), Horváth Endre tervei alapján, üvegezett keretben (86x179mm) R! /  Hungary 1943. 1000 Pengő Szálasi issue gilt Cu positive printing plate of the officially unissued banknote in a glazed frame. Artist: Endre Horváth (86x179mm) RARE!
30592.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
1983. 100 névértékű, a de La Rue cég számára készített un. 05-ös Próba Forma, Designed and engraved by Hungarian Banknote Printig House, Pénzjegynyomda Részvénytársaság karton mappában T:UNC / Hungary 1983. 100 denomination, made for the de La Rue company, the so called 05-ös Próba Forma, Designed and engraved by Hungarian Banknote Printig House in Pénzjegynyomda Részvénytársaság cardboard file T:UNC
30593.

1983. "100" névértékű, a de La Rue cég számára készített un. "05-ös Próba Forma", "Designed and engraved by Hungarian Banknote Printig House", "Pénzjegynyomda Részvénytársaság" karton mappában T:UNC / Hungary 1983. "100" denomination, made for the "de La Rue company, the so called "05-ös Próba Forma", "Designed and engraved by Hungarian Banknote Printig House" in "Pénzjegynyomda Részvénytársaság" cardboard file T:UNC

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Svájc ~2000. Egyoldalas bankjegy tervezet névérték nélkül, Shakespeare előlapi tervezettel, a De La Rue bankjegynyomda kiadásában (6x) T:UNC,AU / Switzerland ~2000. One-sided test banknote without value, with Shakespeare as an obverse draft, made by the De La Rue banknote printing company (6x) C:UNC,AU
30594.

Svájc ~2000. Egyoldalas bankjegy tervezet névérték nélkül, "Shakespeare" előlapi tervezettel, a De La Rue bankjegynyomda kiadásában (6x) T:UNC,AU / Switzerland ~2000. One-sided test banknote without value, with "Shakespeare" as an obverse draft, made by the De La Rue banknote printing company (6x) C:UNC,AU

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Svájc ~2000. Orlof Offset bankjegy tervezet One Pass (Belépő?) nyomattal, a De La Rue bankjegynyomda kiadásában (6x) T:UNC,AU / Switzerland ~2000. Orlof Offset test banknote with One Pass (as a ticket?) print, made by the De La Rue banknote printing company (6x) C:UNC,AU
30595.

Svájc ~2000. "Orlof Offset" bankjegy tervezet "One Pass (Belépő?)" nyomattal, a De La Rue bankjegynyomda kiadásában (6x) T:UNC,AU / Switzerland ~2000. "Orlof Offset" test banknote with "One Pass (as a ticket?)" print, made by the De La Rue banknote printing company (6x) C:UNC,AU

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Svájc ~2000. Egyoldalas bankjegy tervezet One Pass (Belépő?) nyomattal, Shakespeare hátlapi tervezettel, a De La Rue bankjegynyomda kiadásában (6x) T:UNC,AU / Switzerland ~2000. One-sided test banknote with One Pass (as a ticket?) print, with Shakespeare as a reverse draft, made by the De La Rue banknote printing company (6x) C:UNC,AU
30596.

Svájc ~2000. Egyoldalas bankjegy tervezet "One Pass (Belépő?)" nyomattal, "Shakespeare" hátlapi tervezettel, a De La Rue bankjegynyomda kiadásában (6x) T:UNC,AU / Switzerland ~2000. One-sided test banknote with "One Pass (as a ticket?)" print, with "Shakespeare" as a reverse draft, made by the De La Rue banknote printing company (6x) C:UNC,AU

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft