Tétel

Katalógusszám:

14190.
40. Lezárult nagyaukció
Nyomtatvány

Kikiáltási ár:

60 000 Ft
162,16 EUR, 176,47 USD

Leírás:

cca XVIII. sz. Urbáriumi nyomtatványok gyűjteménye, 8 db: 1769 Bizonyos Punctumok. [Nagyszeben], 1769., Typis Martini Hochmeister, kissé foltos lapokkal, a gerinc alsó részén szöveget nem érintő lyukkal, sérüléssel, 9 p. Mária Terézia 1769. XI. 12-én kelt, Erdélyre vonatkozó rendelete. Szabályozza a telkes jobbágyok és a zsellérek robot-kötelezettségét.; Kegyelmes utasítás az Urbarialis Regulatiot executioban vévő közönséges Tisztviselők számára. hn., én., nyn., az utolsó lapon szöveget nem érintő lyukkal, néhány kissé foltos lappal, 34 sztl. lev.; Inscriptiones in spaciis vacuis Urbariorum faciendae, lyukakkal, 2 sztl. lev.; Urbariuma. Első punctom Jobbágy ház-helynek mivoltáról... hn., én., nyn., megerősített gerinccel, foltos lapokkal, 12 sztl. lev.; Nevű Helységnek Urbariuma. Első punctum a' colonicalis sessiok constitutumáról. hn., én., nyn., a gerincen kis sérülésel, kissé foltos lapokkal, 12 sztl. lev.; Példák által meg-világosított jegyzés, mely szerént az Exequens Magistrátuálisoknak a' kilentz Pontok közzül a' negyedik pontra minden Helységnek Haszna (:Beneficium) vagy Kára (:Maleficium:) felöl Colonusok meg-kel kérdezni. A Haszon vétel (: Beneficium:) Rengye. hn., én., nyn., foltos, 2 sztl. lev.; Vallato Pontok. hn., én., nyn., 1 sztl. lev. Az Urbarialis Tárgyokban rendelt Királyi Biztosok utasittásában érdeklett, és egyátaljában el töröltetett Urabrialis visszá élések. A' Következendő viszsá élések egyáltaljában eltöröltetnek, és meg tiltanak. hn., én., nyn., foltos, 3 sztl.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17