Tétel

Kikiáltási ár:

150 000 Ft

Leírás:

Gabriel Viardot (1830-1906): Japonizáló szék. Jelzett, korának megfelelő sérülésekkel. m: 101 cm / Csak személyes átvétellel! Pályafutása fafaragóként kezdődött, és naturalista motívumokkal és állatokkal faragott, szoborszerűen megmunkált kisbútorokat készített. Az 1855-ös párizsi Exposition Universelle kiállításon nagy tetszést arattak finoman faragott tárgyai. A hasonlóan gyártott svájci és német tárgyak növekvő importjával azonban egyre kevesebb lehetőséget talált ezekre, ezért úgy döntött, hogy újítani fog. G. Viardot 1861-ben lépett apja üzletébe, és a párizsi rue Rambuteau-ra telepedett át. 1870 körül a " Meubles genre Chinois et Japonais " gyártásának gondolata felé fordult. Az egzotikus bútorok iránti európai ízlés, amely néha autentikus kínai vagy japán tárgyakat is tartalmazott, már kialakult. Viardot azonban már korán megtervezte saját, elefántcsonttal, gyöngyházzal és gyönyörű aranyozott bronz foglalatokkal gazdagított modelljeit. Miután az 1867-es párizsi világkiállításon négy érmet nyert, Viardot az 1878-as párizsi világkiállításon ezüstérmet kapott. Többször is aranyérmet kapott : 1884-ben az Anvers-i (Belgium), 1889-ben és 1900-ban pedig a párizsi világkiállításon. Egy korabeli kommentátor megjegyzi, hogy műhelye körülbelül 100 embert foglalkoztatott, szobrászokat és asztalosokat, és további 25-30 külsős szerződéses munkást. A " l'Escalier de Cristal ", a híres párizsi luxusbútorokat kínáló cég exkluzivitást kapott, hogy saját bélyegzőjét használhassa Viardot hat bútormodelljén. / Gabriel Viardot (1830-1906) career began as a wood carver and he produced small furniture, sculpturally carved with naturalistic motifs and animals. In the 1855 Exposition Universelle in Paris, his finely sculpted objects were well received. However, with the increasing importation of similarly produced Swiss and German articles, he found less opportunity for these and decided to inovate. G. Viardot succeded to his father's business in 1861 installed rue Rambuteau in Paris. Around 1870 he turned to the idea of producing << Meubles genre Chinois et Japonais >>. The taste in Europe for exotic furniture, incorporating sometimes authentic Chinese or Japanese objects was well established. But Viardot early designed his own models enriched with ivory, mother-of-pearl and beautiful gilt-bronze mounts. After having won four medals at the Paris Universal Exhibition of 1867, Viardot was awarded a silver medal at the 1878 Universal Exhibition in Paris. He was also awarded gold medals several times : Universal Exhibitions in Anvers (Belgium) in 1884, and again in Paris in 1889 and 1900. A contemporary commentator notes that he had a workshop employing approximately 100 men, both sculptors and cabinet-makers with another 25 to 30 outside contract workers. << l'Escalier de Cristal >>, the famous Parisian offering luxuruous furniture got the exclusivity to use their own stamp on six Viardot's furniture models. / Personal delivery only!!!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras