Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 6

[Tresztyánszky Dániel - Ürményi József]: Ratio educationis publicae totiusque rei literariae per Regnum Hungariae et provincias eidem adnexas. Tomus I. [Unicus!] Vindobonae [Bécs], 1777., Joan. Thom. nob. de Trattnern, 496 p. + 2 (kihajtó tábla) t. Első kiadás. Latin nyelven. A címlapon rézmetszetű vignetta a koronás magyar címerrel. Oldalszámozáson belül 7 szövegközti rézmetszetet tartalmaz. Átkötött modern aranyozott gerincű egészműbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a 86-ig oldalig a lapokon kis lyukakkal, a címlapon bejegyzésekkel, az elülső előzéklapon gyűrődésnyomokkal, két kihajtható tábla hiányzik.  1777-ben Mária Terézia, a Ratio Educationis c. rendelettel szabályozta az oktatásügyet, amellyel igyekezett a felvilágosult abszolutizmus jegyében irányítása alá vonni a magyar oktatást.
15290.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Sullay István: Szabadelvűség, szabadság és vallás. Vagy: Mi az oka az állam és egyház közötti viszálynak. Eger, 1879, Érsek-lyceumi könyvnyomda, X+(2)+340 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel, sérült fűzéssel, kijáró lapokkal.
15291.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Purgstaller Kal. József: A bölcsészet elemei I-VI. köt. [Két kötetben.] 1. könyv. Bevezetés és lélektan., 2. könyv. Gondolkodástan.,3. könyv. Ismerettan., 4. könyv. Erkölcstan., 5. könyv. A szépműtan vázlata., 6. könyv. A bölcsészet történetének vázlata. Budán, 1843, Magyar Kir. Egyetem betüivel, 6+IV+82+2; 2+79+3;2+137+3 p. 4+101+2; II+168+3 p. Első kiadás. Korabeli papírkötés, a címlapon autográf bejegyzéssel, foxing foltos lapokkal. A II. kötetben felvágatlan lapokkal.
15292.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[Tóth Ferenc (1818-1909)] Thót Ferenc: Bölcsészet történelme. Tanulók egyszersmind művelt olvasók használatára. I-II. kötet. I. kötet: Ó-kor. II. kötet: Közép-kor. Debrecen, 1872-1874., Telegdi K. Lajos, 8+222+4;8+180 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekkel a két címlapon, kissé foltos lapokkal, néhány ceruzás bejelöléssel és aláhúzással.
15293.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vargha Ferenc: A megtorlás és védekezés psychologiája. Pécs, 1915. Wessely és Horváth. 64p. Fűzve, papírborítóval, felvágatlan
15294.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Személyazonosítás. (Bp.) 1949. Belügyminisztérium. 100 p. /Nyomozástani tankönyvek II./ Gazdag kép- és ábraanyaggal. Kiadói, illusztrált kartonálásban, kis sérüléssel
15295.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft