Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 8

Dezső Ernő: Az én söröm a sajtó tükrében. Összegyűjtötte: - -. Molnár Dániel rajzaival. Bp.,[1932], Fortuna Ny.,48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
15220.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. Az I. kötet elején: Jegyzéke a Gyümölcsészeti Vázlatok mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. A szerző, Bereczki Máté (1824-1895) pomológus által a DEDIKÁLT példány: Tiszafüredi Gyömölcsészeti Egyletnek hazafiui tiszteletem jeléül a szerző. Arad, 1877-1887-[1882]-1884-1887, Gyulai István,4+14+6+510+1; 517; 4+549+3; 4+541 p. Első kiadások. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a II. kötet címlapja hiányzik, az első lapja javított, a IV. kötet utolsó 5 lapja kijár, intézményi bélyegzőkkel, néhány ceruzás bejegyzéssel.
15221.

Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. Az I. kötet elején: Jegyzéke a "Gyümölcsészeti Vázlatok" mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. A szerző, Bereczki Máté (1824-1895) pomológus által a DEDIKÁLT példány: "Tiszafüredi Gyömölcsészeti Egyletnek hazafiui tiszteletem jeléül a szerző." Arad, 1877-1887-[1882]-1884-1887, Gyulai István,4+14+6+510+1; 517; 4+549+3; 4+541 p. Első kiadások. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a II. kötet címlapja hiányzik, az első lapja javított, a IV. kötet utolsó 5 lapja kijár, intézményi bélyegzőkkel, néhány ceruzás bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
46
Hellenthal, K(arl) A(ugust): ~ segítő könyve a borosgazdák és borkereskedők számára, vagy a tökélletesített pintze-mester... Pesten, 1830. Hartleben K. Ádolf. 200p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás. Korabeli kissé sérült papírkötésben
15222.

Hellenthal, K(arl) A(ugust): ~ segítő könyve a' borosgazdák és borkereskedők számára, vagy a' tökélletesített pintze-mester... Pesten, 1830. Hartleben K. Ádolf. 200p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás. Korabeli kissé sérült papírkötésben

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
21
Borászati Lapok 1911. Negyvenharmadik évfolyam 1-52 szám. Szerk.: Drucker Jenő. Bp., 1911, Pátria Nyomda. 916 p. Számos korabeli reklámmal. Gazdasági Tanácsadó melléklet nélkül, máskülönben teljes. Korabeli aranyozott gerincű vászonkötésben, gerincen és borítón apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, címlapon és néhány kevés lapon apró lapszéli szakadásokkal, máskülönben jó állapotban.
15223.

Borászati Lapok 1911. Negyvenharmadik évfolyam 1-52 szám. Szerk.: Drucker Jenő. Bp., 1911, "Pátria" Nyomda. 916 p. Számos korabeli reklámmal. "Gazdasági Tanácsadó" melléklet nélkül, máskülönben teljes. Korabeli aranyozott gerincű vászonkötésben, gerincen és borítón apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, címlapon és néhány kevés lapon apró lapszéli szakadásokkal, máskülönben jó állapotban.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Gazdasági kis tükör. A falusi ifjuság számára tanuló- és olvasókönyvül. Kiadta az Orsz. Magyar Gazdasági Egyesület. Ötödik lényegesen javított és bővített kiadás ábrákkal. Pest, 1865, Kocsi Sándor, 4+256 p. Dr. Ballagi Mór (1815-1891) nyelvész, teológus névbélyegzőjével. Félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és táblákkal.
15224.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Benczéné Láng Irén: A könnyű főzés titka. A modern főzéstudomány egészségünk szolgálatában. Főzőkönyv finom és polgári konyha számára. Legujabb tapasztalatok alapján rendszerbe foglalt alapreceptekkel. Dr. Krajnik Mór által összeállított diétás étrendekkel. Dr. Czvetkovits Ferenc miniszteri tanácsos a Földmiv. Minisztérium gazd. szakoktatási osztályának vezetőjének előszavával. Szerzői kiadás. Putnok, 1934., S. Tapody Árpád-ny., 330 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérülésnyommal, sérült kötéssel, néhány lap sarkán szamárfüllel, kissé foltos lapokkal, de közte 1-2 foltos lappal is, egy-két lapszéli szakadással, a szövegben egy-két javítással. Nagyon ritka, putnoki kiadású szakácskönyv.
15225.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1865 Kásák és egyéb féle ételek 157 magyar nyelvű kézzel írt receptet tartalmazó szakácskönyv, receptgyűjtemény. Első néhány lap sérült, kötés nélkül
15226.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
9
Lukácsy Sándor, Hutirai): Gyümölcsfa iskolák. Lucas Ede útmutatási nyomán, hazai viszonyainkra átdolgozva, különösen a községi faiskolák vezérkönyvéül kiadja a ,,Kerti Gazdaság szerkesztősége.  Számos felvilágositó fametszettel. Pest, 1859, Nyom. Gyurián József. [8], 124 p. Szövegközti ábrákkal Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, volt könyvtári példány.
15227.

Lukácsy Sándor, Hutirai): Gyümölcsfa iskolák. Lucas Ede útmutatási nyomán, hazai viszonyainkra átdolgozva, különösen a községi faiskolák vezérkönyvéül kiadja a ,,Kerti Gazdaság" szerkesztősége. Számos felvilágositó fametszettel. Pest, 1859, Nyom. Gyurián József. [8], 124 p. Szövegközti ábrákkal Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, volt könyvtári példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft